Доступність посилання

ТОП новини

Президент Греції скликає лідерів чільних партій на переговори на неділю


Президент Греції Каролос Папульяс оголосив у суботу, що скликає лідерів трьох провідних у новому складі парламенту партій на спільні переговори в неділю, що мають стати останньою спробою створити уряд у країні.

Попередніми днями лідери цих партій – консервативної «Нова демократія» Андоніс Самарас, ультралівацької Коаліції радикальної лівиці, відомої також як «Сіріза», Алексіс Ципрас і соціалістичної «ПАСОК» («Усегрецький соціалістичний рух») Евангелос Венізелос – уже намагалися по черзі створити уряд після виборів минулого тижня, але зазнали невдачі.

Якщо уряд не вдасться створити й цього разу, на наступний місяць буде призначено нові вибори.

У суботу ж голова Федерального банку Німеччини попередив Грецію, що якщо країна відмовиться від суворих заходів заощадження, що їх втілюють Афіни за умовами отримання міжнародної фінансової допомоги, ця допомога буде припинена.

Попереднього дня, в п’ятницю, президент Європейської ради Герман Ван Ромпей закликав політичних лідерів Греції до «відповідальних рішень» для виходу країни з глибокої боргової і бюджетної кризи і звернувся до їхнього «почуття національної відповідальності».

За умовами нинішнього міжнародного пакета допомоги загалом на 130 мільярдів євро Греція має, зокрема, до червня ухвалити чергові заходи заощадження на суму в 14 з половиною мільярдів євро, щоб отримати черговий транш цієї допомоги.

Через значні втрати в нинішньому новообраному минулого тижня парламенті консерваторів і соціалістів, які підтримують суворі заходи заощадження, і значні здобутки лівих радикалів, які хочуть відкинути суворі реформи, виникла загроза зриву цих заходів і припинення міжнародної допомоги, що, як припускають, може призвести до дефолту Греції й теоретично до її виключення з зони євро.
XS
SM
MD
LG