Доступність посилання

ТОП новини

У Греції будуть нові вибори


Прага У Греції призначили нові парламентські вибори. Лідери політичних партій домовилися з президентом країни Каролосом Папульясом, що вони відбудуться 17 червня. Керівництву країни не залишалося іншого виходу, бо партії, які пройшли в парламент після виборів 6 травня, так і не змогли дійти згоди про умови утворення коаліційного уряду.

У середу ввечері стало відомо, що Греції доведеться пережити ще одні парламентські вибори з різницею менше, ніж два місяці. Таке рішення ухвалив президент країни Каролос Папульяс після десятиденних невдалих спроб створити новий уряд. Жодна партія не набрала достатньо голосів, щоб сформувати уряд самостійно. А коаліція між центром та крайньо-правими і крайньо-лівими партіями, які пройшли до парламенту на хвилі народного невдоволення політикою заощаджень, виявилася неможливою.

До створення нового уряду країною керуватимуть технократи під керівництвом голови адміністративного суду Греції – Панайотіса Пікрамменоса.

Евангелос Венізелос лідер соціалістів, які значно втратили позиції під час минулого голосування, висловив впевненість, що ситуація в країні за цей час не погіршиться.

Становище для греків не повинно погіршитися
Евангелос Венізелос
«Становище для греків не повинно погіршитися. Це, звичайно, непросто. Ми всі маємо працювати для підтримки ситуації, бо країною керуватиме тимчасовий уряд», – каже лідер соціалістів.

Грецькі виборці виступають проти політики заощаджень

Опитування тим часом показують, що соціалістам та їхнім колегам по минулих коаліціях, консерваторам з партії «Нова демократія», не світить райдужна перспектива. Грецькі виборці виступають проти політики заощаджень, яку запровадили ці партії, і підтримують радикалів. Очікується, що ліворадикальне об’єднання «Сіріза», яка здобула друге місце під час виборів на початку місяця, може ще поліпшити своє представництво в парламенті.

Перспектива перемоги сил, що виступають проти пакету фінансового порятунку, який разом запропонували Греції Європейський Союз та Міжнародний валютний фонд, непокоїть Брюссель та фінансові ринки.

Голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу заявиву середу, що Греція «у жодному випадку» не може змінити умови надання їй пакету допомоги у 130 мільярдів євро.

Зобов’язання, які взяла на себе Греція та всі країни, що входять до єврозони, повинні бути дотримані
Жозе Мануел Баррозу
«Зобов’язання, які взяла на себе Греція та всі країни, що входять до єврозони, повинні бути дотримані не тому, що цього хоче ЄС, а тому що не існує альтернативи, яка була б менш болючою і менш складною», – зауважує голова Єврокомісії.

Самі греки тим часом не очікують нічого доброго і знімають гроші з банківських рахунків. Лише за останні дні вони зняли 700 мільйонів євро.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG