Доступність посилання

ТОП новини

Прокурори проситимуть суд перенести слухання справи ЄЕСУ через лікування Тимошенко


Юлія Тимошенко у Печерському суді Києва, архівне фото
Державні обвинувачі у справі колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко щодо діяльності корпорації «Єдині енергетичні системи України» 21 травня мають намір звертатися до суду з проханням перенести засідання у справі, повідомив представник групи прокурорів Віктор Лобач.

Як повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України в п’ятницю, за словами Лобача, прокурори заявлять клопотання про перенесення засідання у зв’язку з тим, що підсудна Тимошенко перебуває в харківській лікарні, де проходить реабілітаційний курс процедур.

«На підставі висновків медкомісії з обстеження Тимошенко, згідно з якими лікарі не рекомендують підсудній переривати процес реабілітації, а відповідно, і не рекомендують транспортувати її до зали судового засідання, сторона державного обвинувачення планує звернутися до суду з проханням перенести слухання у справі», – сказав Лобач.

Він додав, що відповідно до норм чинного законодавства, а також відповідно до практики Європейського суду з прав людини, підсудна має право на захист своїх інтересів у суді, і прокурори зобов’язані дотримуватися прав підсудних.

Крім того, участь Тимошенко в судовому засіданні є обов'язковою.

Печерський районний суд Києва засудив Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів із Росією в 2009 році 11 жовтня 2011 року. Наразі в Харкові тривають судові засідання ще за одним обвинуваченням, інкримінованим Тимошенко, яке стосується діяльності корпорації «Єдині енергетичні системи України».
XS
SM
MD
LG