Доступність посилання

ТОП новини

Президент: депутати бачать, що дозвіл лікувати в’язнів за кордоном корумпує медицину


Президент Віктор Янукович в оприлюдненому в неділю телеінтерв’ю заявив, що мав розмову з групою народних депутатів щодо можливості ухвалити закон, за яким можна було б лікувати ув’язнених за кордоном.

У перебігу розмови самі депутати визнали неможливість ухвалити такий закон, наголосив він у програм «Вечори з Віталієм Коротичем» на Першому національному телеканалі.

За словами Президента, депутати сказали йому: «Уявіть собі, що завтра тисячі ув’язнених, які мають гроші, почнуть корумпувати медичну галузь, лікарів. Почнеться корупція в цьому питанні. Отримав вирок, отримав дозвіл виїхати на лікування за кордон і з в’язниці поїхав лікуватись. А що буде далі? Тут все, що завгодно, може бути».

Водночас він висловив думку, що судові справи проти колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко дадуть досвід українській правоохоронній системі і принесуть користь і цій системі, і суспільству. Янукович наголосив, що в справах Тимошенко неприпустимі ніякі порушення.

Юлія Тимошенко, ув’язнена на 7 років за вироком у «газовій справі», на яку також чекає процес у справі корпорації «Єдині енергетичні системи України», нині перебуває в лікарні в Харкові на лікуванні. В її оточенні заявляють, що повноцінне лікування вона може отримати тільки за кордоном.

Раніше Генеральний прокурор Віктор Пшонка вже багато разів наголошував, що лікування ув’язнених поза межами України не передбачене законодавством і було б незаконне.

А уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська звертає увагу, що пропозиція дозволити лікувати ув’язнених за кордоном суперечить Конституції України.

Народний депутат Тарас Чорновіл заявляв, що вже зареєстрував законопроект, що передбачає зміни до Кримінального і Кримінального процесуального кодексів, які, на його думку, дали б право на виїзд засуджених осіб за кордон на лікування.
XS
SM
MD
LG