Доступність посилання

ТОП новини

Від Дмитра Табачника дівчата вимагають оглядин


Київ – 21 травня біля Міністерства освіти України має відбутися акція протесту. Ті, хто навчається в аспірантурі та магістратурі, збираються влаштувати міністрові освіти Дмитру Табачнику «оглядини» і вимагати особисто їм сказати, що вони невродливі. За заяву міністра про те, що в аспірантурі та магістратурі краще навчаються менш привабливі дівчата, вибачився голова уряду Микола Азаров. Він вважає, що міністр перевантажився на роботі. Опоненти міністра освіти та психологи приспускають, що заява пана Табачника свідчить насамперед про його особисті проблеми.

Координатор акції «Негарні дівчата прийшли на оглядини до Табачника» Назарій Боярський повідомив Радіо Свобода, що цю приватну ініціативу не підтримує жодна політична сила чи громадська організація. За його словами, міністр надто часто припускається провокаційних висловлювань, щоб пояснювати їх втомою.

«Чарівний міністр освіти доволі часто дозволяє вислови, які викликають суспільне обурення. Якщо міністр настільки втомлюється, то, думаю, люди не будуть проти, аби він йшов на заслужений відпочинок», – розповідає Назарій Боярський.

Днями міністр освіти Дмитро Табачник висловив думку, що в аспірантурі та магістратурі краще навчаються менш привабливі дівчата. За його словами, краща успішність у дівчат із «менш яскравою, менш привабливою і менш модельною зовнішністю».

Азаров поспішив запевнити, що освітянки йому сподобалися

Прем’єр-міністр Микола Азаров на своїй сторінці у мережі Facebook вже вибачився за заяву урядовця. На його думку, міністр перевтомився на роботі, оскільки зараз період складання іспитів. Глава уряду зазначив, що на урочистому зібранні, присвяченому Дню науки, яке він відвідав, сиділо дуже багато красивих жінок.

Член парламентського комітету з питань освіти та науки депутат-нашоукраїнець Олесь Доній вважає, що заява Дмитра Табачника зумовлена, скоріш за все, загальним ставленням до жінок у суспільстві та його особистими людськими якостями.

«У нього зневага не лише до жінок. Мені здається, в нього зневага до галичан, до людей із інших регіонів, до людей, які інакше одягаються… Мені здається, що він, крім себе, усіх інших просто зневажає. І рано чи пізно це просто проривається», – припускає Олесь Доній.

За словами психолога Олексія Шнеєра, подібні уявлення про жінок можуть бути зумовлені як минулими, так і теперішніми обставинами в житті чоловіка.

«Будь-що може бути. То можуть бути якісь власні стосунки з дівчатами, можуть бути якісь справи з освітою. Може, його хтось образив, і він був у поганому настрої», – припускає Олексій Шнеєр.

Влітку минулого року студентка Дарина Степаненко на знак протесту вдарила міністра освіти букетом по обличчю.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG