Доступність посилання

ТОП новини

Європарламент закликав Україну негайно звільнити політв’язнів – резолюція


Європейський парламент закликав українську владу звільнити «ув’язнених, які були засуджені за політичними мотивами». Відповідний заклик міститься в резолюції, яку Європарламент ухвалив у четвер, 24 травня.

«Європарламент знову заявляє про своє занепокоєння з приводу судових процесів проти колишніх і нинішніх високопоставлених чиновників уряду, які не були проведені відповідно до європейських стандартів – справедливо, неупереджено, прозоро і незалежно. Європарламент закликає до негайного звільнення всіх ув’язнених, засуджених за політичними мотивами, зокрема лідерів опозиції», – наголошується в резолюції.

У документі Європарламент закликає українську владу прояснити ситуацію з «в’язнями з політичних мотивів» до початку виборчої кампанії.

Також європарламентарі закликали керівництво України забезпечити прозорість касаційного процесу у справі екс-прем’єра Юлії Тимошенко, який має відбутися відповідно до чесних правових норм і європейської практики. Крім того, Європарламент висловив жаль у зв'язку з тим, що Вищий спеціалізований суд України відклав розгляд касації у «газовій справі» Тимошенко до 26 червня поточного року і застеріг від затягування цього судового процесу.

У тексті резолюції є також заклик до української влади дотримуватися прав всіх «ув’язнених з політичних мотивів», зокрема Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та Валерія Іващенка, а також забезпечити їх необхідною медичною допомогою, доступом адвокатів, родичів та інших осіб, зокрема посла ЄС в Україні.

Європарламентарі очікують, що українська влада відреагує на досягнуті домовленості з приводу належного медичного лікування Тимошенко, а також присутність компетентних представників від ЄС на судовому розгляді апеляційних, касаційних та інших судових процесів стосовно колишнього прем'єр-міністра України.

Крім того, в документі йдеться про необхідність розрізняти політичну і кримінальну відповідальність, а також внести зміни до Кримінального кодексу України.

22 травня Європарламент проводив дебати щодо ситуації в Україні та справи Тимошенко. Того ж дня європарламентарі обговорювали проект резолюції щодо України.
XS
SM
MD
LG