Доступність посилання

ТОП новини

Резолюція Європарламенту щодо України містить суперечливі пункти – регіонал Кожара


Народний депутат фракції Партії регіонів Леонід Кожара заявляє, що резолюція Європейського парламенту щодо України містить суперечливі пункти.

«Заклики про звільнення лідерів опозиції України є досить суперечливими. В одному пункті резолюції закликають звільнити лідерів опозиції, а в іншому параграфі лунає заклик до української влади гарантувати прозорість процесів касації. Тобто, одночасно європейський парламент ставить перед Україною два завдання: одна – звільнити, інша – провести касаційні процеси. І перша, і друга вимоги є такими, що виключають одна одну», – сказав він на брифінгу в четвер.

Депутат також зазначив, що політичним союзникам, зокрема Європейській народній партії не вдалося вставити в текст резолюції формулювання щодо політичних в’язнів. За його словами, в тексті дослівно зазначається: «Європарламент говорить про ув’язнених з політичних мотивів».

За словами депутата, з позиції міжнародного права та європейської правової практики ці два формулювання мають абсолютно різне значення.

«Вкотре не вдалося на Україну навісити ярлик, що в Україні є політичні в'язні», – сказав він.

Сьогодні, 24 травня Європарламент ухвалив Резолюцію щодо України. В ній, Європарламент зокрема, закликає до негайного звільнення всіх ув’язнених, засуджених за політичними мотивами, зокрема лідерів опозиції.
XS
SM
MD
LG