Доступність посилання

ТОП новини

У новому році «покращення» від Януковича закінчиться – екс-міністр


Київ – Урядовці звітують про виконання більшості соціальних обіцянок, які озвучив Президент Віктор Янукович у березні. Як заявив у четвер віце-прем’єр Сергій Тігіпко, є проблеми лише із деякими питаннями, зокрема, сімейним вихованням дітей-сиріт. Скептики стверджують, що наступного року соціальний ентузіазм влади може випаруватися.

На відкритті засідання Ради регіонів Президент Віктор Янукович повідомив про підвищення зарплати в середньому в Україні більш ніж на 14 відсотків порівняно з минулим роком. «Пріоритет у нас завжди – бідна людина, якій треба іти назустріч», – зазначив він.

Десять із тринадцяти обіцянок Президента щодо соціальної політики вдалося виконати, зауважив віце-прем’єр, профільний міністр Сергій Тігіпко. Три проблемні питання стосуються захисту прав дитини в Україні, допомоги нужденним верствам населення та сфери зайнятості.

У червні-липні Міністерство соціальної політики візьме на роботу 12 тисяч соціальних працівників, які працюватимуть із дітьми. Окрім того, за словами віце-прем’єра, Президент поставив завдання – всіх дітей-сиріт перевести на сімейні форми виховання. Сам Сергій Тігіпко оптимізму щодо швидкого виконання цієї обіцянки не розділяє.

«Поки у нас в інтернатних закладах перебувають майже 22 тисячі дітей, ми вважаємо, що це завдання ми не виконаємо. Ми повинні тут працювати і працювати», – зазначив політик.

А щоб поліпшити ситуацію із зайнятістю, уряд очікує, що в червні Верховна Рада підтримає його законопроект у цій сфері.

У новому році «покращення» закінчиться – екс-міністр

Показухою перед виборами називає подібні ініціативи Людмила Денисова, колишня очільниця Мінсоцполітики, яка працювала в уряді Юлії Тимошенко. На думку екс-міністра, соціальна активність Віктора Януковича вдарить, насамперед, по курсу гривні. Крім того, зауважує Денисова, після першого листопада цього року виділяти гроші на «покращення» не передбачається.

«Основні напрямки бюджетної політики на 2013 рік, які нещодавно ухвалив парламент, не містять ніяких згадок про ці ініціативи, які будуть, як вони кажуть, виконуватися і надалі», – пояснює Людмила Денисова.

Як зауважував раніше прем’єр Микола Азаров, цього року на реалізацію соціальної політики Президента потрібно було 25 мільярдів гривень.

Серед цих ініціатив – виплати вкладникам радянського «Ощадбанку», підвищення пенсій, а також надання житла інвалідам. Під виконанням, за словами урядовців, вони розуміють ухвалення рішень у цьому напрямку на рівні наказів та змін до законодавства, тому реальні зміни українці мали б відчути пізніше.
  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG