Доступність посилання

ТОП новини

Януковича посадять за польською абеткою?


Віктор Янукович, який потрапив у міжнародну ізоляцію, збирається на відкриття Євро-2012 до Варшави – польські ЗМІ
Варшава – Якщо європейські політики не їдуть до Президента Віктора Януковича, то він приїде до них. Польські медіа підхопили новину про те, що український Президент, який потрапив у міжнародну ізоляцію через ув’язнення лідерів опозиції, збирається на урочисте відкриття Євро-2012 до Варшави. Про це газетам у Польщі стало відомо з неофіційного джерела в польському МЗС. Далеко не всі поляки з ентузіазмом сприйняли ймовірний візит глави сусідньої держави.

Новину про ймовірний візит Президента України на урочисте відкриття Євро-2012 негайно прокоментувала польська опозиція. Вона нагадує, що чимало європейських політиків заявили про свій намір бойкотувати українську частину чемпіонату на знак протесту проти політики Віктора Януковича.

Зустріч Януковича на варшавському стадіоні із західноєвропейськими високопосадовцями може спричинити незручну ситуацію, застерігають опозиціонери. Як сказав Ришард Каліш, один із чільних діячів партії Союз лівих демократів, присутність Януковича в Польщі у той час, коли Юрій Луценко і Юлія Тимошенко сидять у в’язниці, це погана ідея.

Польській владі доведеться «з’їсти жабу»?

Схожі міркування й у Маріуша Блащака, голови парламентської фракції опозиційної партії «Право і справедливість». Польська влада, каже він, мала б приєднатися до бойкоту української частини чемпіонату, оголошеного політиками з Євросоюзу. Візит Януковича до Варшави Блащак називає проблемою.
Президент Польщі Коморовський, прем’єр Туск не хочуть бачити того, що робить Президент Янукович
Маріуш Блащак

«Це – наслідок позиції президента Коморовського, прем’єра Туска, міністра Сікорського. Якби їхня позиція була однозначною, такою як у президента Німеччини, європейського комісара Баррозу, або така, як пропонував Ярослав Качинський, то цієї проблеми не було б. Ця проблема виникла тому, що президент Польщі Броніслав Коморовський, прем’єр Туск, здається, не хочуть бачити того, що робить Президент Янукович», – говорить Маріуш Блащак.

Якщо б, зазначає він, польські високопосадовці були солідарні з західноєвропейськими, то Янукович не наважився б на візит до Варшави.

Оцінюючи ситуацію з візитом Януковича до Варшави, речник партії «Право і справедливість» Адам Гофман не добирає слів. Польський уряд, каже він, не приєднався до європейського бойкоту, тож тепер мусить, так би мовити, «проковтнути жабу» й обійматися з Януковичем.

Чемпіонат – це «весілля», яке відзначать за правилами дипломатії

У канцелярії польського президента його радник Томаш Наленч нагадує, що Україна співорганізатор чемпіонату, тож польська влада просто зобов’язана гостинно прийняти українського Президента. Наленч порівнює Євро-2012 із весіллям. Годі уявити, каже він, щоб батьки польського нареченого відмовилися прийняти в гості батьків української нареченої. Чемпіонат, вважає Наленч, це дві сторони медалі.
Якби українського Президента не пустили б на свято у Варшаві, то це означало б, що польського президента не приймуть у Києві
Томаш Наленч

«Якби українського Президента не пустили б на свято у Варшаві, то це означало б, що польського президента не приймуть у Києві?» – риторично запитав він. В ефірі польського телебачення TVP INFO Наленч запевнив: «Співорганізатора чемпіонату приймуть у Польщі зі старопольською гостинністю. Та якщо йдеться про реакцію громадян, то громадська думка керується своїми правами. І тут я не відважуся щось сказати».

А як ситуацію оцінюють ті, хто спеціалізуються з організації візитів закордонних політиків? Доктор Януш Сібора, знавець польського дипломатичного протоколу, запевняє, що незручних ситуацій під час відкриття Євро-2012 вдасться уникнути. За його словами, дипломати придумають, як розсадити високопоставлених гостей на трибуні, щоб не допустити до якихось конфузів. Можливо, каже він, політиків у ложі для VIP-персон посадять в алфавітному порядку польської абетки.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG