Доступність посилання

ТОП новини

Передвиборний парадокс: надмір кандидатів і кадровий голод


Київ – Об’єднана опозиція планує сформувати відкритий партійний список на вибори до Верховної Ради України. За словами першого заступника голови партії «Батьківщина» Олександра Турчинова, обговорюватимуться як прізвища кандидатів, які підуть за списком, так і тих, хто балотуватиметься у мажоритарних округах. На думку експертів, кадрова політика залишається слабкою ланкою як для влади, так і для опозиції.

Представляючи основні засади опозиційної передвиборної програми, лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк зробив акцент на відновленні правосуддя, демонопалізації й подоланні корупції, яка стала погано прихованим пограбуванням держави.

Лише минулого року до Кіпру перераховано 52 мільярди без оподаткування і без зрозумілих джерел. Звідки ж взялися ці гроші?
Арсеній Яценюк
«Залучаються мільярдні кредити, які віддавати наступним поколінням, – заявляє Арсеній Яценюк. – Ці мільярдні кредити ідуть на кшталт того, що називається Євро-2012, і закінчуючи тим, що лише минулого року до Кіпру перераховано 52 мільярди без оподаткування і без зрозумілих джерел. Звідки ж взялися ці гроші?»

Що ж до кандидатів, які мають втілювати у життя програмні напрацювання опозиції, то, за словами Олександра Турчинова, партії, які входять до об’єднаної опозиції, зараз уточнюють свої списки кандидатів. Утім, опозиція намагатиметься зробити так, щоб виборці завчасно могли ознайомилися з її майбутніми кандидатами, які будуть висуватися по мажоритарних округах і за списком. Також Олександр Турчинов запевнив, що при формуванні списків своїх кандидатів буде враховано зауваження експертів і журналістів.

Шукати нові обличчя радять серед громадських активістів

Між тим, в Україні кадровий голод мають як опозиційні, так і провладні політичні сили. Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов пояснює це насамперед закритістю.

У нас дуже відкрита країна, але дуже закриті політика й економіка. У нас те, що називається порядки обмеженого доступу
Вадим Карасьов
«Ми маємо парадоксальну ситуацію: у нас дуже відкрита країна, але дуже закриті політика й економіка. У нас те, що називається порядки обмеженого доступу. У політиці закриті списки, бар’єри, гроші. В економіці також високі бар’єри», – вважає експерт.

Керівник Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала вважає, що опозиція у пошуку нових кадрів мала б звернути увагу на громадські організації.

Щоб були нові ідеї і можливості відповідати на нові виклики – треба залучати нові обличчя
Віталій Бала
«Для того, щоб були нові ідеї і можливості відповідати на нові виклики, треба залучати нові обличчя. Тут для об’єднаної опозиції відкриваються широкі можливості залучати представників громадянського суспільства. Якщо вони це зроблять, то шанси знайти людей, яким вірять громадяни України, і за їх допомогою провести передвиборну кампанію, в об’єднаної опозиції є», – каже Віталій Бала.

Парламентські вибори в Україні мають відбутися наприкінці жовтня цього року.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG