Доступність посилання

ТОП новини

Низка країн висилає послів Сирії через різанину в Хулі


У посольстві Сирії в Берліні зачиняють вікна, 29 травня 2012 року
Вісім країн світу оголосили сьогодні, що висилають сирійських дипломатів у скоординованому протесті проти вбивств цивільних у Сирії, в першу чергу проти різанини в регіоні Хула, в якій загинули наприкінці минулого тижня 108 людей.

Як оголосив міністр закордонних справ Великої Британії Вільям Гейґ, крім його країни, до протесту приєдналися Сполучені Штати Америки, Франція, Німеччина, Іспанія, Італія, Канада й Австралія.

За його словами, це ще один крок на посилення міжнародного тиску на владу Сирію через ті вбивства.

Кофі Аннан (л) зустрівся з Башаром аль-Асадом (п) у Дамаску 29 травня 2012 року, та, крім офіційного фото, більше про зустріч не повідомляли
Кофі Аннан (л) зустрівся з Башаром аль-Асадом (п) у Дамаску 29 травня 2012 року, та, крім офіційного фото, більше про зустріч не повідомляли
Раніше сьогодні в Сирії спеціальний представник ООН і Ліги арабських держав Кофі Аннан зустрівся з сирійським президентом Башаром аль-Асадом. Про подробиці зустрічі не повідомляли.

Також сьогодні в Управлінні верховного комісара ООН із прав людини повідомили, що більшість жертв масового вбивства цивільних у регіоні Хула в Сирії були страчені. Як повідомив речник управління Руперт Колвілл, за даними розслідування, зі 108 загиблих, більшість яких були діти й жінки, менш як 20 стали жертвами артилерійського обстрілу, решту розстріляли двома групами в селищі Талдо.

Спостерігачі ООН, які відвідали місце різанини, засвідчили наявність гільз від артилерійських і танкових снарядів і свіжі сліди танкових гусениць – такі озброєння мають у Сирії тільки урядові війська. Але спостерігачі не можуть визначити, хто застосовував легку вогнепальну зброю і навіть ножі для вбивства цивільних, сказав речник.

«Різанина в Хулі», як називають цей інцидент, стався минулої п’ятниці, коли в регіоні Хула в провінції Хомс, який охоплює кілька містечок і сіл, були вбиті не менш як 108 мирних людей, серед яких 49 дітей і 34 жінки. Дамаск звинувачує в різанині неуточнених «терористів» або й прямо опозицію і заявляє про свою непричетність. Свідки заявляють, що люди гинули від обстрілу урядових військ, а масові вбивства вчинило проурядове ополчення, відоме як «шабіха», що дослівно означає «духи», а переносно «розбишаки» чи «головорізи». Рада безпеки ООН засудила за цей інцидент у першу чергу владу Сирії.
XS
SM
MD
LG