Доступність посилання

ТОП новини

Політики, журналісти та митці створять комітет, щоб боротися за українську мову


Громадські діячі та політики пропонують створити Всеукраїнський комітет на захист української мови. Сьогодні про цю ініціативу заявили депутати від НУНС Олесь Доній та Юрій Стець, письменник Василь Шкляр, співачка Ніна Матвієнко та генеральний директор телеканалу «ТВі» Микола Княжицький – усі вони вже готові брати участь у діяльності цієї організації.

«Це було ініційоване останнім законопроектом Ківалова-Колесніченка. Нас намагаються просто загнати в оце стійло, бо мовна карта була кинута спеціально, адже соціальна політика провалилася і влада вирішила зцементувати свій проросійський електорат за допомогою мовного питання», – зазначає народний депутати Олесь Доній.

Подальша робота комітету має пропагувати українську мову, і вже зроблений перший крок – зняті агітаційні ролики, що будуть транслювати по телебаченню, зазначають організатори.

Обурення ініціаторів комітету викликав законопроект «Про основи державної мовної політики», автори – депутати з Партії регіонів Сергій Ківалов та Вадим Колесніченко. У пояснювальній записці зазначається, що в разі ухвалення законопроекту російська мова стане регіональною в 13 адміністративно-територіальних одиницях України з 27. У Партії регіонів заявляють, що законопроект статусу української мови не змінить.
XS
SM
MD
LG