Доступність посилання

ТОП новини

На теренах Росії постає «Український конгрес»


Любов Дяченко
Москва – Українці Росії об’єднались у нову організацію – «Український конгрес». Таке рішення ухвалили днями на спільному засіданні керівників і членів українських регіональних організацій Російської Федерації і Москви. Там же обрали голову новоствореної організації – Любов Дяченко. Протягом трьох місяців учасники засідання повинні зібрати необхідні документи з регіональних відділень, створених у більш ніж половині суб’єктів Росії, для подання їх до органів реєстрації.

Раніше цього місяця, 18 травня, Верховний суд Росії ухвалив виключити Об’єднання українців Росії з єдиного державного реєстру юридичних осіб.

Про цілі створюваного Українського конгресу Росії Радіо розпитувало в його голови Любов Дяченко.

– Саме об’єднання, яке ми тут створюємо у Москві, – це орган, який буде надавати допомогу в роботі громадським організаціям в регіонах. А от громадські організації в регіонах – вони вже вибудували свої відносини з місцевими органами влади. І, наскільки я знаю, бо сама працювала в Якутії, багато з них має дуже добрі стосунки. І вони вже налагоджені. І повністю там впливати, або щось змінювати ми не збираємося. Наша задача, щоб координувати цю діяльність, і там, де потрібна допомога – допомагати.

Ми створювалися для того, щоб можна було говорити про те, що у нас сьогодні оті організації не самі по собі, а що вони об’єднані в єдину організацію російських українців.

– Останнім часом українські громадські організації переслідували невдачі. Що Ви плануєте для того, щоб не повторити сумну долю Ваших попередників?
Думаю, що ми повернемося до того, щоб нас поважали

– Ну давайте не забігати наперед. Я сподіваюсь, що ми новими силами зробимо все, щоб ця організація не мала такої долі. Але я хочу сказати, що об’єднання українців Росії працювало 20 років, то ми не можемо сказати, що в нього була така зовсім погана доля. Те, що трапилося в останні роки, можливо, для цього були суб’єктивні та об’єктивні якісь причини. То ж ми просто сьогодні шукаємо якісь шляхи, щоб ті причини більш не з’явилися. Щоб організація така, яка була створена в 1992 році, щоб вона була і сьогодні такою, щоб це було аналогічно першій, яка мала свої досягнення, і щоб ті люди, які керували на той час, вони були відомі в Росії, щоб їх поважали. Я думаю, що ми повернемося до того, щоб нас поважали. А ми будемо ставитися як гідні громадяни Росії до російської влади.

– Які основні цілі ставить перед собою Український конгрес Росії?

– Сьогодні основна наша ціль – зареєструватися. А далі в нас взагалі робота з молоддю, щоб з’явилося більше молоді. Це також підняття української культури і традиції, щоб вона була на теренах Російської Федерації відома, щоб її чули і визнавали. І це вже моє бачення. Я вважаю, що люди які вклали в Російську Федерацію свої знання, свої сили, працюючи тут не один десяток років, щоб вони були теж признані. І щоб Росія гордилася ними і щоб говорили, що це українці, які внесли свій вклад у розвиток Росії.

– Український прем’єр Микола Азаров пообіцяв матеріальну підтримку співвітчизникам. На яку конкретну підтримку розраховує Український конгрес Росії?
Хотілося б, щоб уряд України допомагав. Можливо вирішувати якісь питання відносно шкіл. Люди, які свого часу були у Радянському Союзі, не всі замінили паспорти на громадян Росії або України. І соціальні є питання

– Якщо говорити про якусь фінансову допомогу, то сьогодні я нічого не можу сказати, тому що у мене таких даних відносно Азарова немає. Що взагалі стосується допомоги, то це питання, яке ми порушували ще раніше. Це щоб тут було і телебачення, щоб воно було вільне, радіотрансляції, щоб вільніше доходила сюди преса, інформація всіляка, окрім інтернету. Тому що, говорячи про інтернет, не у всіх організацій він є, не у всіх українців, які живуть десь далеко на теренах Росії, теж є інтернет. А якщо буде преса, буде радіо, телетрансляції, люди зможуть більше побачити. Вони будуть знати, що їх не забули, для них щось показують. В цьому відношенні хотілося б, щоб уряд України допомагав. Можливо вирішувати якісь питання відносно шкіл.

Якщо буде між Україною і Росією домовленість про відкриття таких шкіл на території Росії, це теж нам би допомогло швидше робити, якщо є якісь перепони. Є також питання і громадянства, тому що це питання на сьогоднішній день не вичерпане. Люди, які свого часу були у Радянському Союзі, не всі замінили паспорти на громадян Росії або України. І соціальні є питання. Можливо, якісь і політичні питання, про які будемо міркувати.

– Чи не боїтеся Ви, що, якщо почнете торкатися політичних питань, Вас може чекати така ж доля, як і Ваших попередників?
Вважаю, що ми не повинні порушувати політичних питань. Ми – громадяни Росії і повинні будити чемними до держави, в якій ми живемо

– Я вважаю, що ми не повинні порушувати політичних питань. Ми – громадяни Росії і повинні будити чемними до держави, в якій ми живемо. Тому ті питання, які будуть в рамках нашої статутної діяльності, ми будемо вирішувати і порушувати. А питання, які не будуть входити до нашої статутної роботи, ми порушувати не будемо. Я сподіваюсь, що ми зможемо порозумітися в цьому питанні і з російським урядом, і з українським урядом.

Довідка:
Любов Дяченко народилася в Чигирині Черкаської області. Закінчила Харківський інститут радіоелектроніки, Інститут управління при президенті республіки Саха. Працювала в Якутії.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG