Доступність посилання

ТОП новини

ООН попереджає Сирію про громадянську війну


Пан Ґі Мун виступає з попередженням про Сирію на міжнародному форумі в Стамбулі в Туреччині 31 травня 2012 року
Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун закликав сьогодні президента Сирії Башара аль-Асада докласти всіх зусиль, щоб виконати мирний план для цієї країни.

За його словами, такі події, як масове вбивство 108 цивільних людей у регіоні Хула минулої п’ятниці, можуть зіштовхнути Сирію в «катастрофічну громадянську війну», від якої вона вже ніколи не відновиться.

Раніше сьогодні державний секретар США Гілларі Клінтон заявляла, що, на думку її країни, політика Росії на захист режиму Асада від суворих міжнародних санкцій є по суті підштовхуванням цієї Сирії до громадянської війни.

Сьогодні ж уранці в Сирії опозиційна Вільна сирійська армія, яка об’єднує бойові загони супротивників влади, заявила, що президент Башар аль-Асад має почати втілювати схвалений ООН мирний план до п’ятниці, інакше ж вона погрожує вийти з перемир’я. Як мовиться в заяві опозиційних командирів, масове вбивство цивільних у Хулі свідчить, що «одностороннє» дотримання перемир’я з їхнього боку надалі не виправдане, бо Асад, за їхніми словами, «поховав» мирний план.

Ультиматум, зокрема, вимагає від влади Асада до полудня в п’ятницю за місцевим часом виконати один із найважливіших пунктів цього плану – вивести війська і важкі озброєння з населених територій, – а також дотримуватися режиму припинення вогню. Опозиція також закликала владу країни надати безперешкодний доступ до всіх регіонів Сирії незалежним засобам інформації і гуманітарним організаціям і звільнити всіх затриманих учасників протестів та політичних в’язнів. Автори заяви закликали, крім того, почати «серйозні переговори» за посередництва ООН.

«Різанина в Хулі», як називають інцидент, сталася минулої п’ятниці, коли в регіоні Хула в провінції Хомс, який охоплює кілька містечок і сіл, були вбиті не менш як 108 мирних людей, серед яких 49 дітей і 34 жінки. Дамаск звинувачує в різанині неуточнених «терористів» або й прямо опозицію і заявляє про свою непричетність. Свідки заявляють, що люди гинули від обстрілу урядових військ, а масові вбивства вчинило проурядове ополчення, відоме як «шабіха», що дослівно означає «привиди», а переносно «розбишаки» чи «головорізи». Рада безпеки ООН засудила за цей інцидент у першу чергу владу Сирії.
XS
SM
MD
LG