Доступність посилання

ТОП новини

У Британії починають святкувати ювілей королеви


Робітники встановлюють 25 травня 2012 року вздовж Темзи, де пройде святкова регата, велетенський знімок королівської родини на святкуванні «срібного ювілею» 1977 року
У Великій Британії в суботу почалися чотириденні святкування «діамантового ювілею» королеви Єлизавети Другої – 60-річчя її перебування на троні.

Опівдні за місцевим часом, тоді ж, коли 2 червня 1953 року почалася церемонія її коронації, урочистості почалися салютами по всій країні. Цього дня королева бере участь у відомих традиційних кінських перегонах, Епсомському дербі.

У неділю, зокрема, річкою Темзою в Лондоні мають проплисти близько тисячі суден, а саму 86-річну королеву провезуть у спеціальному уквітчаному човні. На понеділок запланований святковий концерт у Букінгемському палаці, а на вівторок – головна урочиста процесія за участі самої королеви.

У Британії поняття «діамантового ювілею» стосовно монархів вживається на позначення 60-річчя на троні. Єлизавета Друга – друга в історії, яка заживає такого святкування, після королеви Вікторії, яка правила в 19-му – на самому початку 20-го століття і святкувала такий ювілей у 1897 році.

Єлизавета Друга успадкувала британський трон (і трони ще цілої низки держав, у багатьох із яких вона досі вважається головою держави) після смерті свого батька Георга Шостого понад 60 років тому, 6 лютого 1952 року, і нинішній рік є для неї ювілейним.

Початок нинішніх урочистостей, головних цього року, приурочили до дати коронації, яка відбулася вже через рік, 2 червня 1953-го.

За опитуваннями, близько 80 відсотків британців хотіли б, щоб їхня країна й надалі залишалася монархією.
XS
SM
MD
LG