Доступність посилання

ТОП новини

У Луганську відкрили музей «короля футболу»


Під час відкриття музею Пеле в Луганську 2 червня 2012 року. У центрі – посол Бразилії в Україні Антоніу Фернанду Крус ді Меллу (л) і засновник і власник музею Микола Худобін (п)
У Луганську в суботу урочисто відкрили музей, присвячений видатному бразильському футболістові Пеле, який відомий у світі як «король футболу», повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Едсон Арантіс ду Насіменту, як звуть Пеле насправді, жодного разу не був у Луганську, але в місті живе відданий шанувальник його футбольного таланту Микола Худобін. Саме він і є власником музею та ініціатором його створення.


У колекції Миколи Худобіна тисячі експонатів, так чи інакше пов’язаних із ім’ям футболіста: футболки, вимпели, марки, фотографії. У музеї є речі футболістів, які грали на полі проти Пеле, зокрема, багато власних речей славетного радянського воротаря Льва Яшина. Експонати луганський колекціонер збирав понад 40 років.

Микола Худобін мріє, щоб Пеле побував у його музеї. «Я майже щасливий. Але найщасливіший момент у моєму житті буде тоді, коли музей відвідає Пеле. Я вірю, що завдяки музеєві наше місто стане відомим у світі», – сказав Микола Худобін.

У церемонії відкриття музею взяв участь посол Бразилії в Україні Антоніу Фернанду Крус ді Меллу. Він пообіцяв зробити все від нього залежне, щоб його відомий земляк усе ж таки завітав до Луганська.

«Як тільки Пеле приїде до Європи, я зроблю все можливе для того, щоб привезти його сюди. Я беру це зобов’язання перед Луганськом та Україною, – сказав посол Бразилії. – Я вважаю дуже важливим привезти Пеле до цього «храму». Цей музей створений на честь людини, яка присвятила своє життя розвиткові спорту. Це велика честь для мене, моєї країни, мого народу».

Також поряд із музеєм встановлено бронзову скульптуру Пеле та пам’ятний знак, присвячений перемозі місцевої футбольної команди «Зоря» у чемпіонаті СРСР 1972 року.

Музей, присвячений Пеле, в Луганську – перший у світі. У Бразилії подібний музей нині лише будується.

Раніше повідомляли, що 71-річний Пеле може відвідати матчі Євро-2012 в Україні. Микола Худобін раніше сподівався, що Пеле встигне завітати до Луганська до початку чемпіонату, щоб відкрити свій музей за його участі.
XS
SM
MD
LG