Доступність посилання

ТОП новини

У МВС запевняють, що не перешкоджатимуть мітингу на захист української мови


У Міністерстві внутрішніх справ України запевняють, що не перешкоджатимуть приїзду до Києва прихильників опозиції для участі в акції біля парламенту «За мову! За Батьківщину!» проти ухвалення законопроекту, яким російській мові планується надати статус регіональної. Про це повідомили в Управлінні зв’язків з громадськістю МВС України.

«Немає ніякої вказівки на перешкоджання, про яку говорять представники опозиційних партій. Ніяких перешкод не буде», – запевнили в управлінні.

Також у міліції повідомили, що на проведення завтрашніх акцій до органів виконавчої влади столиці надійшло 14 повідомлень, організатори планують, що в акціях візьме участь загалом понад 43 тисячі людей.

Зокрема, за даними управління, в мітингу біля Верховної Ради на підтримку ухвалення «мовного» закону планують взяти участь майже 4 тисячі осіб. За даними міліції, ці особи «приїдуть до столиці різними видами транспорту – потягами, автобусами, власним транспортом». Водночас, до акції проти ухвалення закону організатори мають намір залучити до 2 тисяч осіб. Громадський порядок біля парламенту 5 червня охоронятимуть до 3 тисяч працівників правоохоронних органів.

Сьогодні об’єднана опозиція заявила, що влада намагається не допустити людей на завтрашній мітинг біля будівлі парламенту «За мову! За Батьківщину!», який організується на знак протесту проти ухвалення «мовного» закону регіоналів. 24 травня 2012 року розгляд законопроекту про засади мовної політики у парламенті не відбувся. У Верховній Раді сталася бійка представників фракції Партії регіонів з депутатами від «БЮТ-Батьківщини» і НУНС, які протестували проти мовного закону «регіоналів». Парламент має повернутися до розгляду мовного закону 5 червня.
XS
SM
MD
LG