Доступність посилання

ТОП новини

Раду пікетують на знак протесту проти ухвалення мовного законопроекту


Учасники акції протесту проти мовного закону біля Верховної Ради, Київ, 5 червня 2012 року
Представники об’єднаної опозиції та їхні прихильники пікетують Верховну Раду на знак протесту проти ухвалення в першому читанні мовного законопроекту.

Наразі близько 50 осіб розмістилися вздовж вулиці Грушевського навпроти Верховної Ради.

Пікетувальники в руках тримають державні прапори та прапори об’єднаної опозиції «За Батьківщину». Як повідомив член фракції «БЮТ-Батьківщина» Юрій Одарченко, пікетування триватиме з 9-ї до 21-ї години. Наразі, за його словами, акція буде нечисельною і її учасники мінятимуться кожні 3 години.

5 червня депутати ухвалили у першому читанні законопроект «Про засади державної мовної політики», ініційований народними депутатами від Партії регіонів Сергієм Ківаловим і Вадимом Колесніченком. У пояснювальній записці, зокрема, зазначається, що в разі ухвалення законопроекту російська мова стане регіональною в 13 адміністративно-територіальних одиницях України з 27. Під час і після ухвалення закону його прихильники і супротивники мітингували під стінами парламенту.

В опозиції пообіцяли, що не допустять ухвалення цього мовного законопроекту в цілому. Лідери опозиційних партій оголосили масове безстрокове пікетування Верховної Ради на підтримку української мови.
XS
SM
MD
LG