Доступність посилання

ТОП новини

Іран: МАГАТЕ «діє як розвідка»


Алі Асгар Солтаніє виступає на прес-конференції в МАГАТЕ в Відні 6 червня 2012 року зі звинуваченнями на адресу агентства
Іран звинуватив сьогодні Міжнародне агентство з атомної енергії в тому, що воно «діє як розвідувальна служба», випитуючи в Тегерана важливі питання щодо можливого військового виміру його ядерної програми.

Як заявив представник Ірану в МАГАТЕ Алі Асгар Солтаніє, змістити роль агентства з моніторингу іранської ядерної програми до розслідування військових таємниць країни змусили «політично мотивовані» держави Заходу.

«Ми не дозволимо поставити під загрозу нашу національну безпеку», – наголосив він.

Раніше сьогодні Європейський Союз закликав Іран «без зволікань» укласти угоду з Міжнародним агентством атомної енергії про так званий «структурований підхід», за якою Тегеран мав би дати відповіді на запитання МАГАТЕ щодо можливого військового виміру його ядерної програми.

Чергове коло переговорів МАГАТЕ й Ірану про це має відбутися в п’ятницю. На підписання документа цього дня не очікують.

У цьому документі не йдеться про низку інших питань, які непокоять світову спільноту в іранській ядерній програмі, – таких, як зволікання Ірану з ратифікацією домовленості, за якою інспектори МАГАТЕ мали б право на неоголошені перевірки всіх без винятку ядерних об’єктів, чи відмова Ірану зупинити збагачення урану, яке може бути елементом створення ядерної зброї.

Іран заперечує підозри світової спільноти, що прагне здобути ядерну зброю, і стверджує про суто мирний характер своєї ядерної програми, але доказів цього не надає.
XS
SM
MD
LG