Доступність посилання

ТОП новини

Президент Росії підтримує Іран щодо суто мирної ядерної програми


Володимир Путін (л) і Махмуд Ахмадінеджад (с) разом із головою Китаю Ху Цзіньтао (п) на саміті Шанхайської організації співпраці в Пекіні 7 червня 2012 року
Президент Росії Володимир Путін заявив сьогодні своєму колезі з Ірану Махмудові Ахмадінеджаду, що Москва підтримує Тегеран у його прагненні розвивати використання ядерної енергії, але тільки з мирною цивільною метою.

Обидва керівники зустрілися в кулуарах саміту Шанхайської організації співпраці, що відбувався в Пекіні в Китаї.

Росія свого часу підтримала чотири пакети міжнародних санкцій проти Ірану, накладених за його відмови співпрацювати зі світовим співтовариством щодо своєї суперечливої ядерної програми. Але останнім часом Москва опирається закликам Заходу накласти на Тегеран нові санкції.

Учора Росія разом із Китаєм виступила проти використання воєнної сили чи погроз такою силою проти Ірану і і запровадження окремими країнами чи їхніми об’єднаннями односторонніх санкцій, як то роблять останнім часом, зокрема, ЄС і США.

Іран відмовляється виконувати рішення міжнародної спільноти і припинити власне збагачення урану або надати докази мирного, як він стверджує, характеру своєї ядерної програми, яка, як вважають у світі, може мати приховану мету створити ядерну зброю.
XS
SM
MD
LG