Доступність посилання

ТОП новини

Київ Євро-2012: Фан-зона для вболівальників чи гетто для мешканців центру?


Як корінний киянин, який народився і 15 років жив у самісінькому центрі Києва, на вулиці Пушкінській, зараз з полегшенням думаю, що все ж таки народився під щасливою зіркою, тому що зараз мешкаю на Татарці. Так, дістатися сюди автомобілем теж буває проблематично через постійні затори на Лук'янівці. Але ж у порівнянні з фан-зоною на Майдані та Хрещатику це дитячі забавки.

Добре пам'ятаю початок 21 століття, коли Майдан і Хрещатик перекривали через реконструкцію. Мій офіс тоді був біля Бесарабки, на бульварі Лесі Українки, 3. Дістатися авто з офісу, наприклад, Подолу у той час перекриття центральної артерії Киева можна було за 2-3 години, а на метро - за 15 хвилин, що й доводилося робити весь час. З тих пір авто у Києві стало набагато більше, а заходи, яких вживає київська влада щодо перекриття центральних вулиці та площі, залишилися. Враховуючи факт нав'язування мешканцям центру Києва отримання дозволів на проїзд на авто до свого помешкання, можна констатувати, що «батьки» міста нічому не навчилися.

На ток-шоу «Київський форум», в якому я брав участь, нардеп Юрій Мірошниченко сказав, що найбільшою помилкою влади щодо проведення Євро 2012 є ігнорування думки громадських інституцій... Якщо б хтось із тих, хто нині керує Києвом (а тих, хто народився у столиці серед них небагато) запитав мене, де краще було б організувати фан-зону, я б запропонував Володимирську гірку з площею перед Михайлівським Золотоверхим монастирем. Там є велика пішохідна зона, до основних пам'яток (Софія, Андріївський узвіз) три хвилини пішки, з терас парку відкриваються захопливі краєвиди, а заторів було б набагато менше. А Майдан зі своєю станцією метро якраз працював би, як транзитний хаб для тих, хто хоче потрапити до фан-зони. Зараз станція не працює, проїзду для транспорту нема, а місцеві мешканці слухають до 2 ночі як не трансляцію матчу, так концерти наших та іноземних зірок.

Олександр Файнін, президент Всеукраїнської молодіжної туристичної асоціації


Чи приїдуть шведи до Києва?
Шведський табір на Трухановому острові нагадує руїни Києва після Другої світової… далі


Думки, висловлені в розділі «Блоги», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода
XS
SM
MD
LG