Доступність посилання

ТОП новини

Справа дніпропетровських «терористів-політологів»: нові подробиці


Один із підозрюваних у вибухах досі обіймає посаду викладача: законних підстав для його звільнення у виші наразі не знайшли
Дніпропетровськ – Правоохоронці підозрюють затриманих у справі про організацію серії вибухів у Дніпропетровську в скоєнні ще трьох терактів у 2011 році – в Харкові, Запоріжжі та Дніпропетровську, повідомляють українські ЗМІ з посиланням на джерела в правоохоронних органах. Наразі офіційно підтвердили тільки зв’язок між вибухами у Дніпропетровську – нинішнього року і торік. Згідно з версією слідства, одним із чотирьох організаторів цих вибухів є фаховий політолог, викладач дніпропетровського університету. У скоєнні вибухів також підозрюють його асистента по кафедрі. У місті справу вже охрестили «справою політологів».

Один із підозрюваних у здійсненні вибухів у Дніпропетровську півроку пропрацював на півставки викладачем Дніпропетровського національного університету імені Гончара. Дані його біографії в університеті повідомляють стисло: 2000 року здобув фах політолога, захистив дисертацію кандидата політичних наук, викладав в одному з вишів та у школі, працював консультантом у комерційних структурах, співпрацював зі ЗМІ. Торік виграв конкурс на посаду викладача в національному університеті і почав вести курс «Державне управління та місцеве самоврядування». Посаду викладача обіймає і зараз: законних підстав для його звільнення у виші наразі не знайшли.

Провина затриманого політолога наразі не доведена, однак ректор Дніпропетровського національного університету Микола Поляков уже виступив офіційно з негативною характеристикою підлеглого.
Вовк у ягнячій шкурі
Микола Поляков

«Вовк у ягнячій шкурі. Не пощастило з членом нашого суспільства і з членом нашого колективу», – заявив ректор.

«Нереалізованість у суспільстві»

Водночас викладачі університету в своїх оцінках не такі категоричні. Колега затриманого політолога по факультету на умовах анонімності сказав Радіо Свобода, що в провину товариша повірить, якщо будуть беззаперечні докази. Що ж до мотивів, які могли підштовхнути українського викладача до скоєння вибухів, співрозмовник Радіо Свобода називає «нереалізованість у суспільстві».
Не секрет, що зарплата викладача є невеликою і недостатньою для забезпечення життєвих потреб

«Зважаючи на особистість підозрюваного, то, звісно, не віриться. Але якщо слідством буде надано докази, то доведеться повірити. Наприклад, на відеозаписах, які були надані, хоча й обличчя не видно, але за статурою, за особливостями руху помітно, що це може бути він. Нереалізованість. Прагнення якоїсь компенсації. Відчуття, що суспільство і країна тебе не цінують. Звичайно, і матеріальна скрута. Не секрет, що зарплата викладача є невеликою і недостатньою для забезпечення життєвих потреб. Я вже мовчу про придбання житла, машини. Зарплатні вистачає на мінімальні життєві потреби», – сказав у коментарі Радіо Свобода викладач.

Частина студентів університету в провину свого викладача не вірить. На інтернет-форумах вони діляться думками про політолога: мовляв, читав лекції цікаво, хоча й був вимогливим. Частина студентів заявляє: готові збирати підписи на його підтримку.

Політолог відповість і за інші вибухи?

Між тим в українських ЗМІ з’явилось повідомлення з посиланням на поінформовані джерела про те, що підозрювані у квітневих вибухах у Дніпропетровську могли скоїти ще низку вибухів 2011 року – у Запоріжжі, Харкові та Дніпропетровську. У правоохоронних органах Радіо Свобода підтвердили зв’язок затриманих тільки з вибухом у Дніпропетровську в листопаді минулого року. Тоді вночі спрацював вибуховий пристрій в урні біля центрального універмагу. Той вибух забрав життя однієї людини.
Кримінальні справи, порушені в квітні 2012 року та у листопаді 2011 року об’єднані
Юлія Дорошенко

«Кримінальні справи, порушені за фактами вибухів у Дніпропетровську в квітні 2012 року та у листопаді 2011 року об’єднані», – сказала Радіо Свобода речник прокуратури області Юлія Дорошенко.

Водночас прокурор області Наталія Марчук повідомила журналістам, що затримані за підозрою у організації вибухів «у скоєному не розкаюються». Вона також зазначила, що поки не вирішено, кому дістануться обіцяні владою 2 мільйони гривень за надання інформації про злочинців.

Минулого тижня Генеральна прокуратура заявила про затримання чотирьох чоловіків , підозрюваних у скоєнні вибухів у Дніпропетровську. За офіційною версією, мотив у них був корисливий: чоловіки вимагали 3,5 мільйони доларів США. Водночас у Дніпропетровську пролунали сумніви в офіційній версії.
  • Зображення 16x9

    Юлія Рацибарська

    Журналістка-фрілансерка. Працюю кореспонденткою Радіо Свобода в Дніпрі з 2006 року. Народилась на Дніпропетровщині. Закінчила факультет систем і засобів масової комунікації Дніпровського національного університету – магістр журналістики. Писала для місцевих та загальноукраїнських газет і журналів, працювала новинкаркою та дикторкою на радіо, кореспонденткою та редакторкою сайту в інформагенції. Пишу, фотографую, надихаюсь історіями людей.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG