Доступність посилання

ТОП новини

США вилучають іще 7 країн зі своїх нафтових санкцій проти Ірану


Нафтове родовище на острові Харґ в Ірані
Сполучені Штати Америки оголосили в понеділок, що надають виняток іще семи країнам зі своїх планованих санкцій проти нафтового сектору Ірану, бо ці країни значно скоротили свої закупівлі іранської нафти.

Як повідомила державний секретар Гілларі Клінтон, виняток буде застосовано до Індії, Південної Кореї, Туреччини, Малайзії, Південної Африки, Шрі-Ланки й Тайваню.

Припинення закупівель нафти в Ірану є потужним сигналом керівництву цієї країни, що воно зазнаватиме все більших ізоляції й тиску, якщо не доведе мирний характер своєї ядерної програми, мовиться в заяві Клінтон.

У квітні США вже надали такий самий виняток десяти країнам-членам Європейського Союзу, а також Японії.

США не вживатимуть проти країн, які отримали виняток, свої санкції й попри те, що ці країни ще закуповують якісь кількості іранської нафти, завдяки їхнім зусиллям, які дали змогу вже скоротити ці закупівлі і в перспективі цілком відмовитися від них.

За новим законодавством США про ще суворіші санкції проти Ірану Вашингтон має вживати заходів проти іноземних фінансових установ, які мають справи з центральним банком Ірану, а саме він переважно обслуговує операції закупівель іранської нафти; продаж енергоносіїв є одним із головних джерел бюджетних надходжень Ірану. Ці санкції мають набути чинності наприкінці червня.

Ембарго на закупівлі нафти з Ірану з тією ж метою посилити тиск на Тегеран запровадив і Європейський Союз – воно має набути чинності з початку липня.

США, як і ще деякі країни, а також ЄС, мають власні санкції проти Ірану на додаток до вже чотирьох пакетів міжнародних санкцій, накладених Радою безпеки ООН, через сумнівну іранську ядерну програму. Світова спільнота має підозри, що Іран під прикриттям заяв про мирну програму насправді прагне здобути ядерну зброю. Іран заперечує це, але доказів суто мирного характеру своєї ядерної програми не надає.
XS
SM
MD
LG