Доступність посилання

ТОП новини

Державний звіт критикує прем’єра Ізраїлю за дії проти «флотилії свободи»


Під ізраїльським прапором – турецьке судно Mavi Marmara, флагман «флотилії свободи», після його штурму ізраїльтянами, фото 31 травня 2010 року
В Ізраїлі сьогодні оприлюднили урядовий звіт, який різко критикує прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньягу за його дії в час захоплення понад два роки тому групи суден, що прямувала до Смуги Гази, коли загинули дев’ять громадян Туреччини.

Як мовиться у звіті, що його підготував голова державного контрольного управління, прем’єр, знаючи про наближення флотилії, не дав вказівки розробити цілісну стратегію поводження з нею.

Так звана «флотилія свободи», група суден із гуманітарною допомогою для палестинців, яку значною мірою спорядила Туреччина, намагалася 31 травня 2010 року порушити встановлену Ізраїлем морську блокаду Смуги Гази, контрольовану радикальним антиізраїльським угрупованням «Хамас». У сутичках, які виникли на борту одного з суден, коли на нього висадився ізраїльський десант, щоб зупинити його рух до Смуги Гази, загинули дев’ять пропалестинських активістів, громадян Туреччини, ще майже 190, за турецькими даними, були травмовані.

Активісти заявляли, що ізраїльтяни стріляли в них безпідставно; ізраїльські військові твердять, що то дії активістів змусили їх до самооборони. Ізраїль категорично відкидає думку про вибачення за той інцидент. Унаслідок цього відносини Туреччини й Ізраїлю різко погіршилися. Дії Ізраїлю стосовно флотилії також гостро критикувала міжнародна спільнота.
XS
SM
MD
LG