Доступність посилання

ТОП новини

Опозиціонер із М’янми прибула до Норвегії


Аун Сан Су Чжи (л) і Єнс Столтенберґ (п) на прес-конференції в Осло 15 червня 2012 року
Найвідоміший діяч опозиції М’янми Аун Сан Су Чжи прибула в п’ятницю до Норвегії, де вона в суботу має отримати присуджену їй іще 1992 року Нобелівську премію миру і виступити з лекцією з цієї нагоди.

Після зустрічі з прем’єр-міністром Норвегії Єнсом Столтенберґом вона подякувала цій країні за її підтримку народу М’янми на його шляху до демократії.

Лідер найпотужнішої опозиційної партії в М’янмі прибула до Європи вперше за майже чверть століття завдяки політичним змінам у М’янмі останнього часу.

Раніше 66-річна Аун Сан Су Чжи в короткі періоди свободи між арештами відмовлялася виїжджати з М’янми, побоюючись, що тодішня військова хунта не впустить її назад до країни.

Вона перебувала під домашнім арештом у 1989–1995, 2000–2002 і 2003–2010 роках.

У М’янмі, де майже півстоліття керували військові хунти, торік сформований цивільний уряд, який уже звільнив сотні політв’язнів, розширив свободу преси і здійснює й інші кроки в бік демократизації, а також низку економічних реформ. У квітні на додаткових виборах місця в парламенті отримала і Аун Сан Су Чжи та члени її партії «Національна ліга за демократію». Водночас правозахисники нагадують, що ще сотні політв’язнів у М’янмі далі залишаються за ґратами.
XS
SM
MD
LG