Доступність посилання

ТОП новини

Колесніченко: парламентська більшість хоче до кінця сесії ухвалити «мовний закон»


Народний депутат України Вадим Колесніченко (фракція Партії регіонів) заявляє, що парламентська більшість хоче до кінця цієї сесії прийняти «мовний закон».

«До 19 червня включно приймаються доповнення та зміни до цього законопроекту. Потім надається 2 тижні, протягом яких профільний комітет має розробити і внести свої пропозиції. Є таке бажання і намагання більшості цей закон до літніх канікул цей законопроект ухвалити в другому читанні як закон», – зазначив у коментарі Радіо Свобода Вадим Колесніченко.

Під час Погоджувальної ради лідерів фракцій і голів комітетів парламенту голова Верховної Ради України Володимир Литвин нагадав, що до 19 червня згідно з регламентом до мовного законопроекту вносяться пропозиції і поправки. Він підкреслив, що на сьогодні вже внесено 447 поправок. За його словами, тепер над цими поправками працюватиме Комітет з питань культури і духовності, який очолює Володимир Яворівський (фракція «БЮТ-Батьківщина»).

15 червня Голова Верховної Ради Володимир Литвин написав у своїй сторінці у Facebook, що Верховна Рада не розглядатиме 19 червня в другому читанні проект закону «Про засади державної мовної політики». Перед цим прес-служба Партії регіонів повідомляла, що один із авторів законопроекту, народний депутат-регіонал Сергій Ківалов заявив про розгляд цього законопроекту в другому читанні 19 червня.

5 червня Верховна Рада ухвалила законопроект «Про засади державної мовної політики» у першому читанні. У пояснювальній записці, зокрема, зазначається, що в разі ухвалення законопроекту російська мова має стати регіональною в 13 адміністративно-територіальних одиницях України з 27, – як вважає опозиція, за рахунок української. Нинішня сесія закінчується 6 липня.
XS
SM
MD
LG