Доступність посилання

ТОП новини

Три варіанти майбутнього Януковича (огляд преси)


Київ – Зараз перед Януковичем відкриті три варіанти майбутнього, стверджує експерт «Газети по-українськи». Перший – білоруський. Тут для нього створюються дуже комфортні умови, бо він буде при владі постійно. Щоправда, за це треба заплатити – піти на зближення з Росією, розпочати і виграти війну з незгодними політиками та бізнесменами. Другий варіант – швидкий рух у загальноєвропейські структури. Зараз, на думку експерта, це неможливо через проблеми як в Україні, так і в ЄС. Третій варіант – рух одночасно в обох напрямках: з одного боку збереження під собою владної вертикалі на нинішніх принципах самодержавства та орієнтація на російську політичну модель, з іншого – співпраця з ЄС, США, НАТО.

Енергоефективність в Україні на такому низькому рівні, що посеред зими на звичайному люку тепломережі можна... приготувати яєчню, стверджує експерт газети «День». Він переконує, що коли спалити 100 кубометрів газу, то до будинків доходить лише 55% корисного тепла, а решта 45 кубометрів втрачаються дорогою, й гріють чи то повітря, чи то асфальт. Крім того, за даними експерта, 40% українських котелень не мають лічильників поданого споживачам тепла. І 70% споживачів тепла також не мають власних лічильників. Отже, відстежити, хто скільки тепла закачав у систему й хто скільки його використав абсолютно нереально. І виходить, що 60% тепла в країні залишаються поза системою обліку. Про те, хто в цьому зацікавлений йдеться в статті, що так і називається «Кому це вигідно?».

Українці за три останніх роки стали трохи менш щасливими, однак у порівнянні з іншими жителями країн СНД вони, як і раніше, задоволенні життям більше ніж прибалти, росіяни та білоруси, і менше, ніж молдавани та жителі Кавказу. Україна цього разу у «Всесвітньому рейтингу щастя-2012» посіла 100 місце, опустившись на 5 сходинок нижче. Рейтинг очолили Коста-Ріка, В’єтнам та Колумбія. Цікаво, що населення найрозвинутіших країн світу, таких як США, держав ЄС та Японія стабільно не на вершині рейтингу. Чому так? Ймовірно тому, як пише газета «Сегодня», що автори рейтингу вважають – можна бути щасливим, задовольняючись малим, перебуваючи в гармонії з природою, а не женучись за матеріальними благами.
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG