Доступність посилання

ТОП новини

Рада має намір відновити права осіб, депортованих за національною ознакою


Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проект закону «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою». За це проголосували 356 народних депутатів з 420 зареєстрованих в сесійній залі, інформує агентство УНІАН.

Законопроект, розроблений депутатом з фракції НУНС Мустафою Джемілєвим, передбачає, що Україна визнає депортації народів, національних меншин та осіб з місць постійного проживання на підставі рішень, прийнятих органами державної влади колишнього СРСР, як незаконні та злочинні акти, здійснені проти них.

Згідно з законопроектом, держава гарантуватиме громадянам України із числа депортованих осіб, які повернулися в місця їхнього постійного проживання на момент депортації, права згідно з Конституцією України та створення умов для облаштування, забезпечення землею, житлом, працевлаштування, збереження і розвиток етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності.

Раніше категорично проти ухвалення документа виступила Комуністична партія України. Лідер КПУ Петро Симоненко заявив у парламенті, що депортація кримських татар була здійснена для їхнього порятунку, адже, за його словами, у роки Великої Вітчизняної війни 20 тисяч кримських татар перейшли на бік нацистів.
XS
SM
MD
LG