Доступність посилання

ТОП новини

Вдова Гонгадзе звернеться до суду у Страсбурзі


Вдова журналіста Георгія Гонгадзе Мирослава Гонгадзе звертатиметься до Європейського суду з прав людини у зв’язку з порушенням права на справедливий суд після ухвалення рішення про законність зняття обвинувачень із другого Президента України Леоніда Кучми в причетності до вбивства її чоловіка. Про це журналістам повідомила адвокат Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко.

«Фактично у справі щодо вбивства Гонгадзе вже вичерпані національні інструменти розслідування щодо замовників за формальної наявності кримінальної справи стосовно осіб загалом. Це означає, що тепер Мирослава може звернутися до Європейського суду (з прав людини), і вона має намір це зробити», – сказала Теличенко у коментарі агенції «Інтерфакс-Україна», коментуючи рішення Вищого спецсуду, який підтвердив законність зняття обвинувачень з Леоніда Кучми у причетності до вбивства Георгія Гонгадзе.

«Має місце різне застосування норм українського законодавства, яких припустився Вищий спеціалізований суд», – додала адвокат.

Вона пояснила, що Вищий спецсуд в одних справах чітко скасовував рішення судів нижчих інстанцій, якщо вони оцінювали докази по суті на цій стадії. «А в нашій справі суд не скасував рішення (нижчих інстанцій – ред.) незважаючи на те, що мала місце оцінка доказів по суті судом першої та апеляційної інстанції», – наголосила Валентина Теличенко.
XS
SM
MD
LG