Доступність посилання

ТОП новини

Шотландців переконують залишатися у Сполученому Королівстві


Лідер Шотландської національної партії Алекс Салмонд. Архівне фото
Лондон – На тлі приготувань до майбутнього референдуму з питанням про незалежність Шотландії цього тижня розпочали свою агітаційну кампанію ті, хто вважають кращим збереження шотландського членства у британському Сполученому Королівстві. Референдум планують на осінь 2014 року.

Кампанія під гаслом Better Together («Краще разом») почалася на місяць пізніше кампанії за незалежність. Агітатори-юніоністи наголошують не на монолітності країни, а на тому, що Шотландія може і зараз розвиватися самостійно та самобутньо.

Колишній британський міністр фінансів Алістер Дарлінґ – лондонський політик-лейборист із шотландським корінням – застеріг, що прихильники незалежності Шотландії пропонують «спрощені відповіді на складні запитання» і назвав відокремлення «квитком в одному напрямку».

«Правда полягає у тому, що ми можемо мати подвійну вигоду. Міцний шотландський парламент і ключову роль у міцному і безпечному Сполученому Королівстві. Правда у тому, що майбутнє Шотландії, наше майбутнє, майбутнє наших родин буде економічно, політично і соціально міцнішим як партнера у Сполученому Королівстві», – переконує Дарлінґ та його однодумці, які об’єднали в кампанії представників усіх парламентських британських партій.

Відповідь самостійників

Прем’єр-міністр, лідер Консервативної партії Дейвід Камерон вже не раз виступав із закликами відмовитися від ідеї відокремлення Шотландії.

Проте самостійники на чолі з найбільшою партією у шотландському парламенті (Шотландською національною партією) та їхнім лідером Алексом Салмондом мають що сказати у відповідь Лондону і Камерону.

«Він говорить про переваги членства у Раді безпеки ООН. Я не маю сумніву, що це важливо. Але, повірте мені, це мало що означає для інваліда, який побоюється втрати фінансової допомоги, чи для молодої людини, яка шукає роботу в Шотландії,» – каже шотландський політик і перший міністр Шотландії, який очолює виконавчий орган влади в Единбурзі.

Шотландські державники вважають, що зараз у них є унікальна нагода відновити самостійність Шотландії.

Із національною гордістю треба обережно – професор Сміт

Професор Лондонської школи економіки Ентоні Сміт підтверджує, що тих, хто бажає незалежності у Шотландії, завжди було досить, але шотландців і досі стримують економічні міркування.

«Деякі шотландці хочуть цього і це ясно. Інші дуже остерігаються. Їх турбують економічні наслідки такого кроку. Певна частина шотландців завжди мала прагнення до незалежності», – підсумовує професор Сміт і наголошує, що зараз не може передбачити, чи дійсно Шотландія відокремиться.

Він наголошує, що окрім економічних аргументів, значну роль у розвитку ситуації відіграватимуть також дії політичних лідерів. Їхня майстерність може привести розвиток подій до логічного кінця без руйнівних катаклізмів.

Досі у лондонських політиків та урядовців вистачало стриманості і розважливості, щоб вести дискусію та агітаційну кампанію без агресивності й оперувати переважно позитивними аргументами.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG