Доступність посилання

ТОП новини

Уряд Сербії формуватиме лідер соціалістів Дачич


Томислав Николич (л) та Івіца Дачич (п) на зустрічі 28 червня 2012 року, на якій президент надав лідерові соціалістів мандат формувати уряд
Томислав Николич (л) та Івіца Дачич (п) на зустрічі 28 червня 2012 року, на якій президент надав лідерові соціалістів мандат формувати уряд
Голова сербських соціалістів Івіца Дачич отримав сьогодні від президента Сербії Томислава Николича мандат на формування коаліційного уряду.

Цей уряд ліва націоналістична Соціалістична партія Сербії спробує створити з правою націоналістичною Сербською прогресивною партією, яку очолював Николич до свого обрання минулого місяця, і ще однією меншою партією.

За словами Николича, новий уряд має зберегти стабільний європейський курс.

У разі успіху Соціалістична партія Сербії, яку свого часу заснував на руїнах партії югославських комуністів тодішній президент Сербії Слободан Милошевич, очолить уряд уперше після скинення Милошевича 2000 року.

Напередодні переговори про створення уряду Сербії вже вів голова прозахідної й проєвропейської Демократичної партії Борис Тадич, попередній президент Сербії, який програв вибори Николичеві. Але його очікуваний коаліційний партнер, Соціалістична партія Сербії, змінив думку на користь коаліції з Сербською прогресивною партією.

За результатами виборів, що відбулися в травні, на президента Николич переміг Тадича, а в парламенті жодна партія не набрала досить голосів, щоб створити уряд самостійно; найбільше місць мають Прогресивна, Демократична і Соціалістична партії.
XS
SM
MD
LG