Доступність посилання

ТОП новини

США розширюють винятки з нафтових санкцій проти Ірану


Сполучені Штати Америки повідомили в четвер, що надали виняток зі своїх санкцій проти нафтового сектору Ірану ще двом країнам, Китаєві й Сингапурові, за лічені години до того, як ці санкції стали чинними.

Як заявила державний секретар Гілларі Клінтон, ці держави не потраплять під санкції, бо США встановили, що вони «значно скоротили» закупівлі нафти в Ірану.

Таким чином, загалом до винятку з санкцій встигли потрапити 20 країн, перш ніж ці заходи набули в четвер чинності.

США не вживатимуть проти країн, які отримали виняток, свої санкції й попри те, що ці країни ще закуповують якісь кількості іранської нафти, завдяки їхнім зусиллям, які дали змогу вже скоротити ці закупівлі і в перспективі цілком відмовитися від них.

За новим законодавством США про ще суворіші санкції проти Ірану Вашингтон має вживати заходів проти іноземних фінансових установ, які мають справи з центральним банком Ірану, а саме він переважно обслуговує операції закупівель іранської нафти. Продаж енергоносіїв є одним із головних джерел бюджетних надходжень Ірану, а мета санкцій – утруднити владі Ірану здійснення її ядерної програми, зменшивши іранські валютні надходження від експорту нафти.

Ембарго на закупівлі нафти з Ірану з тією ж метою посилити тиск на Тегеран запровадив і Європейський Союз – воно має набути чинності з початку липня.

Низка міжнародних санкцій Ради безпеки ООН, а також додаткових санкцій окремих країн чи їхніх об’єднань накладена на Іран через його відмову припинити ядерну програму, що, як побоюється міжнародна спільнота, має за приховану мету створення ядерної зброї. Іран заперечує це, але доказів суто мирного характеру цієї програми не надає й натомість продовжує розвивати її найбільш суперечливі аспекти, як-то збагачення урану.
XS
SM
MD
LG