Доступність посилання

ТОП новини

На саміті ЄС узгодили пакет допомоги на 120 мільярдів євро


Учасники саміту ЄС у Брюсселі, 28 червня 2012 року
Учасники саміту Євросоюзу, який триває у Брюсселі, в четвер вирішили надати допомогу обсягом 120 мільярдів євро країнам, які переживають боргову кризу.

Заходів для стимулювання економічного зростання потребують зараз Іспанія та Італія. Додаткові фінансові ресурси їм потрібні з огляду на високу вартість запозичень з інших джерел. Ідеться також про пряму рекапіталізацію проблемних іспанських банків, яка б не впливала на зростання державного боргу.

Саміт продемонстрував суперечності, що на третьому році кризи існують між позиціями країн-кредиторів і переобтяженою боргами південною частиною єврозони.

Президент Франції Франсуа Олланд закликав підтримати країни, які мають найбільші проблеми на ринку кредитування. На його думку, урядам Іспанії та Італії, які намагаються зменшити державний борг, варто надати можливість позичати гроші під нижчі відсотки.

Німеччина досі рішуче відкидає один зі способів розв’язання цієї проблеми – випуск єдиних для всіх країн єврозони боргових зобов’язань, так званих «єврооблігацій».
XS
SM
MD
LG