Доступність посилання

ТОП новини

Суд у Грузії не відновив громадянство мільярдера-опозиціонера


Бідзіна Іванішвілі на одному зі своїх передвиборчих мітингів, у Кутаїсі 10 червня 2012 року
Апеляційний суд у столиці Грузії Тбілісі не задовольнив позов провідного опозиційного діяча і підприємця-мільярдера Бідзіни Іванішвілі про поновлення його грузинського громадянства.

Суд залишив чинним попереднє рішення міського суду Тбілісі, який наприкінці минулого року підтвердив попереднє рішення грузинської влади позбавити Іванішвілі громадянства Грузії, бо він після набуття цього громадянства став також громадянином іншої країни (Франції). Це, за законом, є підставою для зупинення грузинського громадянства.

Відмова, однак, не завадить Іванішвілі брати участь у передвиборчій кампанії перед парламентськими виборами цієї осені – парламент Грузії нещодавно змінив законодавство, щоб право на це отримали, крім громадян Грузії, також і іноземці-громадяни країн ЄС.

Іванішвілі домагається поновлення громадянства Грузії чи нового набуття шляхом натуралізації, в чому йому відмовляють, бо він іще є громадянином Франції. При цьому він принципово не бажає подавати на ім’я президента прохання про отримання грузинського громадянства як подвійного, заявляючи, що вже подав заяву про відмову від французького громадянства, але її задовольнять після того, як він отримає грузинське.

Політична діяльність Іванішвілі та його руху «Грузинська мрія», що відверто заявляє про свою мету скинути президента Міхеїла Саакашвілі, наражається на численні дії органів влади Грузії, які карають його за звинуваченнями у багатьох порушеннях законів. Опозиція називає це політичними переслідуваннями.
XS
SM
MD
LG