Доступність посилання

ТОП новини

Спецлужба МІ5 також готується до Лондонської олімпіади


Лондон – Генеральний директор британської служби безпеки МІ5 Джонатан Еванс заявив, що його відомство зараз найбільше зосереджене на приготуваннях до Лондонської олімпіади, яка розпочнеться за кілька тижнів.

Посадовець заявив, що для терористичних груп Олімпіада, очевидно, може бути ціллю, але пообіцяв, що робота його відомства зосереджена на тому, щоб олімпійські ігри не стали легким об’єктом для зловмисників.

У фойє будівлі МІ5 один із годинників відраховує час до початку олімпіади. На той період багато працівників спецслужби не зможуть взяти літні відпустки і від них очікують готовності працювати цілодобово.

«Безумовно, зі власного досвіду знаю, що робота в ті інтенсивні періоди може бути цікавою, навіть приємною і, зрештою, приносити задоволення, бо ви знаєте, що ви зробите щось важливе», – зазначив генеральний директор британської служби безпеки МІ5 Джонатан Еванс щодо особливостей праці своїх підлеглих.

Ісламізм

У останній промові Джонатан Еванс виокремив загрозу ісламського екстремізму.

За його словами, внаслідок «Арабської весни» у деяких країнах нова ситуація створила більше можливостей для таких організацій, як «Аль-Каїда».

Британські фахівці вважають, що найбільшою проблемою можуть бути британці, які відвідують певні країни, а потім повертаються до Британії із досвідом застосування зброї та ідеологічно налаштовані.

Директор МІ5 повідомив, що у попередні роки понад 75 відсотків антитерористичної роботи припадало на справи, пов’язані з Пакистаном та Афганістаном, а тепер цей показник упав нижче від 50 відсотків.

Кібервійна

Виступ Джонатана Еванса називався «Олімпіада і далі». З того, що він говорив, можна зробити висновок, що окрім тероризму на провідне місце у роботі британської служби безпеки виходить боротьба зі злочинами у кібернетичному просторі.

Еванс заявив, що рівень кібератак на бізнес у Британії сягає, як він висловився, неймовірного рівня.

Особливістю серйозних нападів директор МІ5 назвав те, що зловмисники можуть бути не просто злочинцями, а діяти на замовлення державних органів певних країн. Яких саме, Джонатан Еванс цього разу не сказав, але раніше джерелами кібернападів називали Китай та Росію.

У промові був наведений приклад жертви таких державних нападів: одна з лондонських фінансових фірм втратила майже мільярд доларів прибутків.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG