Доступність посилання

ТОП новини

Янукович витримав Євро-2012 і тепер досягне свого (європейська преса)


Прага – Європейські газети підсумовують політичний і соціально-економічний вплив Євро-2012 на українську владу, опозицію та суспільство у цілому. Експерти вважають, що тепер Захід втратив інструмент політичного тиску засобами бойкоту Євро-2012 і влада Януковича намагатиметься закріпитися біля державного керма, що вона й планує зробити восени на парламентських виборах. Деякі газети не виключають, що тепер в успішному проведенні парламентських виборів більше зацікавлена влада у Києві, аніж опозиція, яка нібито спільно із Заходом вже готується не визнавати результати виборів до Верховної Ради 28 жовтня. Деякі аналітики розмірковують над перспективою розкриття корупційних схем влади Януковича під час Євро-2012 та ймовірністю поліпшення інвестиційної привабливості України у світі.

Польська Gazeta Wyborcza інформує, що президент Польщі Броніслав Коморовський «чудом уникнув у неділю в Києві на «Олімпійському» стадіоні зустрічі з диктатором Білорусі Олександром Лукашенком і в цьому йому допоміг президент Грузії Міхеїл Саакашвілі, який взяв на себе опіку над білоруським главою і його сином-підлітком Колею у віддаленому кутку VIP-трибуни під час фіналу Євро-2012». А інші, як наголошує польське видання, більш високі гості фіналу Євро-2012, серед яких – президенти Польщі та Італії, прем’єри Італії та Іспанії, Президент України, сиділи у першому почесному ряду VIP-трибуни, щоб не мати контакту з диктатором із Білорусі. Gazeta Wyborcza також інформує про зустріч президента Коморовського з очільниками української опозиції, коли глава Польщі не лише пообіцяв підтримку опозиції у справі демократизації України та контролю за чесним перебігом парламентських виборів, але й передав вітання ув’язненій Юлії Тимошенко. Опозиція подарувала Коморовському дві майки з написами «Свободу Юлії Тимошенко», одну польському президентові, а іншу з проханням передати Президентові Януковичу. Лише не відомо, чи зробив це Броніслав Коморовський. Газета також інформує, що у неділю прем’єр-міністрам Італії та Іспанії, Маріо Монті та Мар’яно Рахою, так і не вдалося зустрітися з ув’язненою Юлією Тимошенко і очікувалося, що у понеділок до Харкова поїдуть посли цих країн.

Австрійська Die Presse публікує розлоге інтерв’ю з відомим письменником з України, Андрієм Курковим, який стверджує, що «Євро-2012 пройшло цивілізовано, всі задоволені, особливо іноземні туристи. Але я вважаю, що найцікавіше те, що почнеться після Євро». На запитання газети: «Чому?», Андрій Курков відповів: «Бо Євро-2012 було своєрідним невеликим інструментом для Європи, яка намагалася впливати на Президента Януковича. Після Євро цей інструмент тиску зникає. Тому Янукович і його команда будуть діяти далі так, як вони бажають». На думку Куркова, Україна мусить пережити нинішню владу з авторитарними нахилами і продовжувати будувати нове життя.

Британський журналіст із Independent Шон Вокер оприлюднив своєрідні роздуми з приводу перспектив розкриття корупційних схем нинішньої влади України, коли, як посилається Вокер на експертів, команда Януковича в Києві, ймовірно, привласнила до 40 відсотків грошей, виділених на будівництво об’єктів Євро-2012. Особливо збагатилися на Євро, як наголошує Вокер, олігархи з оточення Президента Януковича – Ахметов та Фірташ, і, звичайно, сім’я самого глави держави. «Це лише секрет Полішинеля, що за компаніями-підрядниками Євро стояли очільники з політичного Олімпу. Приблизно 30-40 відсотків державних грошей, потрачених на Євро, пішли до рук політичних лідерів. Вони зробили все, щоб ці гроші потрапили до їхніх кишень», – цитує Шон Вокер західного дипломата з Києва. Тут також наведедені заяви керівників УЄФА, які стверджують, що вони до корупції під час Євро не мають ніякого стосунку й позитивно оцінюють підсумки Євро-2012 в Україні.

Московська «Независимая газета» стверджує, що українська «опозиція, яка не змогла без Тимошенко об’єднатися, спробує зірвати вибори до Верховної Ради 28 жовтня», що, у свою чергу, може стати причиною «нової революції» в Україні. Тому газета цитує експертів, котрі вважають, що після Євро-2012 в Україні діятимуть дві тенденції – владна, яка нібито найбільше зацікавлена у спокійному, «чесному та демократичному характері виборів», та опозиційна, котра «не змогла до кінця об’єднати свої сили, тому не може розраховувати на високий результат і може піти кризовим шляхом».
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG