Доступність посилання

ТОП новини

Європейський суд з прав людини задовольнив скаргу Луценка – адвокат


Європейський суд із прав людини задовольнив скаргу колишнього міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка, повідомила телефоном зі Страсбурга адвокат Юрія Луценка Валентина Теличенко.

За її словами, які наводить агентство УНІАН, таке рішення Європейський суд із прав людини виніс сьогодні під час слухань у Страсбурзі.

«Суд визнав порушення статті 5-ї (Конвенції прав людини – ред.) – незаконність утримання під вартою Луценка. Так само визнав наявність політичних мотивів», – сказала Теличенко.

За її словами, формулювання суду є чіткими та однозначними і вказують на неприйнятність практики, яка була наявна у провадженні проти Луценка.

При цьому адвокат заявила, що те, що було відзначено судом сьогодні, стосується і справ інших колишніх українських урядовців, зокрема, колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко та колишнього тимчасового виконувача обов’язків міністра оборони Валерія Іващенка, які також звернулися до Європейського суду з прав людини.

«Цим рішенням суд фактично визнав, що в Україні можливе переслідування з політичних міркувань. На жаль, віднині однозначно ясно, що Віктор Янукович увійде в історію України як Президент, при правлінні якого суд і судову систему використовували з метою вирішення політичних забаганок», – наголосила Теличенко.

Юрій Луценко звернувся до Європейського суду з прав людини 21 січня 2011 року. Він, зокрема, оскаржував необґрунтоване та незаконне затримання, а також те, що не був поінформований про причини свого арешту. 17 квітня цього року палата суддів Європейського суду з прав людини провела публічні слухання за цією скаргою.
XS
SM
MD
LG