Доступність посилання

ТОП новини

Опозиція Дніпропетровська оголосила мобілізацію на безстрокові акції


Мітинг на захист української мови в Дніпропетровську
Опозиційні сили Дніпропетровська ухвалили рішення про початок безстрокових акцій протесту «Захистимо українську!» з вимогою зупинити остаточне ухвалення закону «Про засади державної мовної політики», проголосованого у парламенті. Про це сьогодні повідомив радник голови ВО «Свобода» Андрій Денисенко.

За його інформацією, згідно з рішенням, щовечора на площі біля Дніпропетровського театру опери та балету відбуватимуться мітинги на захист української мови як єдиної державної. Символічно, що місцем акції обране те саме місці, де розпочиналася Помаранчева революція у Дніпропетровську, заявив Денисенко.

«Ми розпочинаємо безстрокові акції протесту, які мають завершитися новою, я сподіваюся, мирною революцією. Ми розуміємо, що ця влада не піде добровільно, тому треба застосувати статтю 5-ту Конституції України, яка чітко говорить про те, що основним джерелом влади є народ», – сказав Радіо Свобода Денисенко.

Наразі про участь в акціях заявили ВО «Свобода», «Наша Україна», «Конгрес українських націоналістів», Українська народна партія та громадські організації.

На запитання Радіо Свобода щодо вірогідності виникнення нового Майдану в Дніпропетровську Андрій Денисенко відповів, що сподівається, що «у Дніпропетровську вдасться створити серйозний загальнонародний опір».

ьогодні біля Українського дому в Києві, де вчора опозиція розпочала акцію на захист української мови, а об 11.30 мала відбуватися прес-конференція Президента, сталися сутички між народними депутатами, мітингувальниками і бійцями «Беркута», коли міліціонери відтісняли депутатів від входу до будівлі.

Акції проти мовного закону відбуваються в багатьох містах України, деякі з них оголошено безстроковими.

3 липня Верховна Рада голосами 248 депутатських карток ухвалила закон «Про засади державної мовної політики», який розширює сферу застосування російської мови. Опозиція заявляє, що закон був ухвалений із великою кількістю порушень, а, можливо, його ухвалення взагалі сфальсифіковане.
XS
SM
MD
LG