Доступність посилання

ТОП новини

Адвокати Луценка стверджують, що проти них готують кримінальні справи


Олексій Баганець
Сьогодні захисники колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка дізналися з неофіційних джерел у Генпрокуратурі, що у відомстві є рішення порушити проти них кримінальні справи і, можливо, заарештувати. Про це в коментарі Радіо Свобода повідомив колишній заступник Генерального прокурора України, а нині адвокат Юрія Луценка Олексій Баганець.

«Мені сказали, що після рішення Європейського суду з прав людини, яке визнало незаконними арешт і тримання під вартою Юрія Луценка, один із керівників Генеральної прокуратури віддав наказ порушити проти мене кримінальну справу і навіть заарештувати. Чи відповідає дійсності ця інформація – мені ще невідомо. Моє джерело каже, що у Генпрокуратурі роздратовані тим, що я, пропрацювавши 32 роки в прокуратурі, став на захист Юрія Луценка в суді. Хоча це є законною діяльністю», – сказав Баганець.

Також адвокат повідомив, що має інформацію про проведення щодо нього оперативно-розшукових заходів (стеження), і що подібну інформацію щодо себе мають також інші адвокати Луценка.

«За час своєї роботи я чув про незаконні розшукові заходи й раніше. Я нічого не боюся. Але в мене є родина, діти, і мені неприємно, що до них доходять такі повідомлення, і вони змушені хвилюватися за мене», – зазначив Баганець.

Між тим, у Генеральній прокуратурі не підтверджують інформацію про порушення справ проти адвокатів Луценка та про стеження за ними.

«Я не маю інформації про це», – відповів Радіо Свобода речник ГПУ Юрій Бойченко.

Наступне засідання у справі Юрія Луценка, якого звинувачують у перевищення повноважень під час розслідування отруєння попереднього президента Віктора Ющенка, призначене на 7 липня 2012 року.
XS
SM
MD
LG