Доступність посилання

ТОП новини

Парламент закрився, так і не звільнивши Литвина і Томенка


Київ – Перший заступник Голови Верховної Ради Адам Мартинюк закрив десяту сесію Верховної Ради шостого скликання. Утім низка питань так і залишилися не вирішеними. Депутати не розглянути питання про відставку спікера парламенту Володимира Литвина та його заступника Миколи Томенка. Суперечливий закон «Про засади мовної політики» залишився не підписаним. Відтак в опозиції вважають, що за мову ще доведеться поборотися. Водночас у фракції Партії регіонів кажуть, що скликатимуть позачергову сесію парламенту, але не для того, щоб закрити невирішені питання, а щоб розглянути законопроекти економічного змісту.

В останній день роботи 10-ї сесії парламенту пропрезидентська більшість відмовилася вносити до порядку денного питання про відставку Голови Верховної Ради. Хоча сам Володимир Литвин про зміну своїх планів не повідомляв. А за словами керівника фракції Партії регіонів Олександра Єфремова, якщо протягом 15 днів питання про відставку не буде вирішене, то спікер, згідно з Трудовим кодексом, має право залишити свою посаду самостійно.

Крім того, в ефірі каналу «Рада» Володимир Литвин заявив, що не має підстав підписувати скандальний закон «Про засади державної мовної політики», оскільки його ухвалили з порушенням процедурних норм. Також, спікер парламенту прокоментував заяви Партії регіонів про можливість судових розглядів, якщо він не підпише цей документ.
Якщо суд буде розглядати це питання, він повинен буде досліджувати, як відбувався процес розгляду цього закону
Володимир Литвин

«Я б застеріг від цього, рекомендував би не робити цього. Оскільки, якщо суд буде розглядати це питання, він повинен буде досліджувати, як відбувався процес розгляду цього закону, як він співвідносився з регламентом Верховної Ради. І тут можуть виникнути неприємні обставини для людей, які організовували цей процес, якщо почнеться судовий розгляд цього питання», – сказав Литвин.

Ще доведеться віддати багато сил і боротьби – Томенко

Тим часом опозиція очікує від пропрезидентської більшості дій, спрямованих на легітимізацію мовного закону. Відтак опозиціонери продовжуватимуть акції протесту, повідомив заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко.
Ми продовжуємо акції, можливо вони будуть іншого виміру, скажімо, акції протестні по всій території країни, біля адміністративних органів влади
Микола Томенко

«Тактична перемога – на день закриття сесії закон не підписаний – не є стратегічною перемогою. За цю стратегічну перемогу, щоб не було мовного законодавства, ще доведеться віддати багато сил і боротьби. Ми продовжуємо акції, можливо, вони будуть іншого виміру, скажімо, акції протестні по всій території країни, біля адміністративних органів влади. Якщо виникне ситуація підписання законопроекту або позачергового засідання, ми будемо на місці приймати рішення», – наголосив Томенко.

Позачергову сесію скликатимуть не лише для відставки Томенка – Єфремов

Питання про відставку Миколи Томенка з посади заступника Голови Верховної Ради в останній пленарний день депутати включили до порядку денного, але не розглянули його. Керівник фракції Партії регіонів Олександр Єфремов відзначив, що це питання має бути вирішене впродовж 10 днів. Він також повідомив, що парламентська більшість скликатиме позачергову сесію, але не лише для звільнення Миколи Томенка.
Нам доведеться провести позачергову сесію – у період кінець липня-початок серпня
Олександр Єфремов

«У нас є певні плани. Нам доведеться провести позачергову сесію – у період кінець липня-початок серпня. Готується ціла низка серйозних питань: про створення нових робочих місць, про низку пільг для бізнесу. Ми хочемо розглянути ці питання, щоб уперед рухалася економіка, щоб у нас не було зниження економічних показників», – заявив Єфремов.

Відкриття наступної чергової сесії парламенту заплановане на 4 вересня 2012 року.

4 липня Голова Верховної Ради Володимир Литвин та його заступник Микола Томенко заявили, що подають у відставку. Приводом для таких рішень стало голосування за закон «Про засади державної мовної політики».

3 липня Верховна Рада голосами 248 депутатських карток ухвалила суперечливий закон, який зміцнює позиції російської мови та мов інших національних меншин у регіонах, де їх чисельність становить 10 відсотків і більше.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG