Доступність посилання

ТОП новини

У Гаазькому трибуналі поновлюється процес над Младичем


Ратко Младич на процесі в Гаазькому трибуналі 9 липня 2012 року
У Міжнародному кримінальному трибуналі у справах колишньої Югославії сьогодні поновився процес над колишнім командувачем армії боснійських сербів Ратком Младичем. Цього дня в виступають перші свідки обвинувачення.

Прокурори Гаазького трибуналу заявили на початку процесу в середині травня, що свідчення доводять вину Младича за всіма 11 пунктами звинувачення «без обґрунтованого сумніву». Але вже наступного дня суддя відклав процес через «помилки», які зробили прокурори, подаючи матеріали справи захистові Младича.

70-річного Ратка Младича звинувачують у геноциді, злочинах проти людяності і злочинах проти законів і звичаїв війни, яку він як командувач війська боснійських сербів вів проти цивільних босняків, хорватів та інших несербів у Боснії й Герцеговині в 1992–1995 роках – загалом за 11 пунктами.

Зокрема, його звинувачують в організації вбивства 1995 року близько восьми тисяч босняків-мусульман у боснійському місті Сребрениці, 17-і роковини якого символічно вшановуватимуть післязавтра, чи командуванні кількарічною облогою боснійської столиці Сараєва, внаслідок якої були вбиті й поранені тисячі мешканців міста.

У разі визнання винним йому загрожує аж довічне ув’язнення.

Його арештували в Сербії в травні минулого року після того, як він майже 16 років переховувався від правосуддя.

Младич відкидає всі висунені проти нього обвинувачення.
XS
SM
MD
LG