Доступність посилання

ТОП новини

У Черкасах Януковича «привітали» з днем народження жалобним вінком


Черкаси – У понеділок в Черкасах небайдужі жителі міста пройшли жалобною пішою ходою на честь дня народження Віктора Януковича. Черкаські активісти із заліпленими ротами подарували Президентові символічний жалобний вінок. У такий спосіб мешканці міста висловили свій протест проти «антиукраїнської» політики Віктора Януковича, зокрема проти скандального закону «Ківалова-Колесніченка».

У жалобній пішій ході взяли участь близько півсотні жителів міста. Хлопці та дівчата заліпили роти чорними смужками, а на великому плакаті, який несли в руках, написали «У Президента – свято, в Україні – траур». На початку колони двоє хлопців несли портрет Президента із заклеєними очима і штучний вінок з чорною стрічкою «З днем народження».

Попри те, що на Соборній площі перед Черкаською ОДА відбувалась репетиція танцювального шоу «Майданс», це не завадило молоді підійти до Черкаської облдержадміністрації та покласти вінок під двері. Насамкінець навпроти вікон чиновників, молоді люди провели хвилину мовчання.

Один із організаторів пішої ходи, який побажав залишитися невідомим, розповів, що акцію організували за ніч.
Україна – не стає багатішою, а навпаки стає все біднішою

«Україна – незалежно від святкування таких подій, як день народження Президента – не стає багатішою, а навпаки стає все біднішою. Крім того, особливість цієї акції полягає в тому, що вона не була зареєстрована в принципі. Тому ми чекаємо, яка буде відповідь влади», – каже ініціатор.

Патріотична молодь Черкас не підтримує жодної політичної партії

Хлопець наголошує, що ініціативна молодь не підтримує жодної політичної партії. Натомість прес-секретар Об’єднаної опозиції Черкащини Тетяна Воронцова запевняє, що опозиція надалі теж проводитиме на Соборній площі Черкас акції протесту. Вона обіцяє, що «буде весело», адже заплановані, як вона каже, «не менш цікаві події, ніж сьогоднішня траурна піша хода».
Черкащина починає підніматися. Вітер із Холодного Яру таки повіє…

«Як правило, такі акції виникають спонтанно, адже ініціаторами проведення є небайдужа молодь. Прочитавши в інтернеті, що відбулося на площі зі знесенням цього наметового містечка 6 липня, молоді люди просто самі по собі вийшли на вулиці, – каже Тетяна Воронцова. – Ця молодь – ядро черкаської небайдужості, планує на кожен день якісь такі акції. Ми просто допомагаємо цій молоді, але не є її організаторами. Це, по суті, сама Черкащина починає підніматися. Вітер із Холодного Яру таки повіє…»

На противагу опозиційному наметовому містечку – 15 наметів від Партії регіонів

Водночас у Черкасах на Соборній площі вже шостий день поспіль містяни протестують проти законопроекту «Ківалова-Колесніченка». Попри те, що у п’ятницю, 6 липня, «беркутівці» із застосуванням фізичної сили знесли наметове містечко, мітингувальники незабаром поновили безстрокову акцію протесту.

Втім, в неділю поряд із опозиційним наметовим містечком з’явилися 15 агітаційних наметів Партії регіонів. Агітатори регіоналів – здебільшого молодь – роздають перехожим політичні газети про діяльність керівника облдержадміністрації Сергія Тулуба та «будівництво нової Черкащини». Однак публічно коментувати мету розміщення стількох наметів вони відмовляються. «Без коментарів. Мені сказали: нічого не казати», – зауважує один із агітаторів.

Натомість опозиційний мітингувальник, прихильник Об’єднаної опозиції Ярослав Приходько припускає, що регіонали встановили намети на Соборній площі перед Черкаською ОДА, «щоб губернатор області Сергій Тулуб не бачив опозиційних наметів, які його дратують». Проте, наголошує хлопець, цієї ночі провокацій від агітаторів-регіоналів не було.

«Вчора їх виставили і сьогодні вони ночували. Провокацій з їхнього боку не було. Ми на словах домовилися, що не будемо один на одного кидатися. Тому цю ніч ми співіснували більш-менш мирно», – каже Ярослав Приходько.

Цікаво, що під час траурної пішої ходи кількість наметів Партії регіонів на Соборній площі зменшилася удвічі. Однак, на противагу плакату «У Президента – свято, в Україні – траур», який майорів у руках молоді напроти Черкаської ОДА, на одному з наметів регіоналів – плакат «Дякуємо Президенту за Євро».

За час акції протесту проти ухвалення мовного закону «Ківалова-Колесніченка», ініціативна молодь кілька разів перекривала дорожній рух на центральній вулиці міста – бульварі Шевченка. Крім того, напередодні на знак протесту проти політики діючої влади молоді черкаські патріоти у центрі міста спалили прапор Партії регіонів. Представники молоді заявляють, що налаштовані проводити безстрокову акцію протесту до того часу, поки влада не почує український народ.
  • Зображення 16x9

    Дар’я Бунякіна

    Співпрацює із Радіо Свобода з 2010 року. Народилася у Черкасах. Закінчила Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького за спеціальністю «Журналістика». Має досвід роботи в газетній та телевізійній журналістиці.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG