Доступність посилання

ТОП новини

Поляки та українці підписали Декларацію примирення (ДОКУМЕНТ)


Понад 60 українців та поляків – активістів руху за українсько-польське примирення – поставили свої підписи під спільною Декларацією.

Попередній текст документа оприлюднили у Львові на урочистостях з нагоди відкриття меморіальної дошки на честь Яцека Куроня, дисидента, одного зі авторів стратегії діяльності незалежної профспілки «Солідарність», міністра соціальної політики Польщі й головного натхненника ідеї українсько-польського примирення.

«Однак сьогодні по обидві сторони кордону щораз голосніше чути голоси груп і осіб, які відкидають цей спосіб мислення й діяльності. Вони підривають висновки істориків про злочини і відповідальність за них керівництва підпілля, а навіть злочини комуністичної влади», – мовиться в остаточно узгодженому тексті Декларації.

Підписанти наголошують, що наближення сімдесятих роковин «антипольської чистки на Волині має служити справі примирення, а не поглиблювати упередження між нашими народами».

До процесу українсько-польського примирення доклали багато зусиль українські та польські еміграційні кола на чолі з «Культурою» Єжи Ґедройца, а також демократична опозиція в Польщі та Україні. Нової сили додали руху примирення Римо-католицька церква в Польщі і Українська греко-католицька церква, яких заохочував до активних дій сам Папа Іван Павло ІІ.
XS
SM
MD
LG