Доступність посилання

ТОП новини

Уряд знову обіцяє доступне житло українцям


Київ – Уряд знову взявся за доступне житло. Віце-прем’єр-міністр, міністр інфраструктури України Борис Колесніков пообіцяв, що Кабінет Міністрів розгляне податкові пільги для компаній, які його будуватимуть, а також запровадить вигідні умови кредитування для споживачів. Водночас, в опозиції говорять, що такі ідеї навряд чи вдасться втілити в життя.

100-120 тисяч квартир – стільки помешкань треба будувати щороку, щоб вирішити питання доступного житла для всіх українців до 2022 року.Щоб досягти цієї мети, уряд готовий допомагати і потенційним власниками житла, і будівельним компаніям, запевняє віце-прем’єр-міністр, міністр інфраструктури України Борис Колесніков.

Уряд України готовий розглянути питання звільнення від податку на прибуток на 10 років усіх будівельних компаній, що будуть задіяні у будівництві доступного житла. Плюс до цього, для покупців такого житла держава знизить ставку від ринкової (16% – ред.) до 3%
Борис Колесніков
«Уряд України готовий розглянути питання звільнення від податку на прибуток на 10 років усіх будівельних компаній, що будуть задіяні у будівництві доступного житла. Плюс до цього, для покупців такого житла держава знизить ставку від ринкової (16% – ред.) до 3%. Це не буде стосуватися самих громадян, їхніх взаєморозрахунків, вони отримають квартири на основі фінансового лізингу на 12-15 років під 3% річних», – стверджує Колесніков.

«Слова Колеснікова для банків замало»

Лізинг під 3% річних для споживачів і відшкодування банкам 13 відсотків державою – ідея прекрасна, погоджується депутат від НУНС, голова підкомітету з питань житлово-комунального господарства профільного комітету Верховної Ради Зіновій Шкутяк. Однак, за його словами, комерційні банки навряд чи захочуть піти на таку угоду з державою.

Державні банки і так перевантажені тими всіма позиками, які вони видають на покриття державі. А комерційні – це буде проблема – вони ж не матимуть гарантій!
Зіновій Шкутяк
«Державні банки і так перевантажені тими всіма позиками, які вони видають на покриття державі. А комерційні – це буде проблема – вони ж не матимуть гарантій! Було б чимось застраховано, або була б якась застава, якесь державне майно покладене в заставу під цю програму. А тут не буде ніякої гарантії, а буде тільки слово Колеснікова, я думаю, цього для банків замало», – каже Шкутяк.

Недовіра до обіцянок

Для українців, які мріють про ліпше житло, але не можуть собі його дозволити, діє кілька програм: це пільгове кредитування молодих родин, відшкодування державою 30% від вартості квартири, компенсування відсоткової ставки за кредитами. Однак, як стверджують експерти, гроші з бюджету на ці програми практично не виділяють.

Тетяна, багатодітна сім’я якої вже давно чекає на більшу квартиру, хотіла б узяти довгостроковий кредит під 3%, але не вірить, що держава виплачуватиме банкам обіцяну компенсацію.

Я могла б узяти такий кредит, але я не маю гарантії того, що мені завтра не скажуть, що я буду платити не 3%, а, наприклад, 12% чи ще більше
«Я могла б узяти такий кредит, але я не маю гарантії того, що мені завтра не скажуть, що я буду платити не 3%, а, наприклад, 12% чи ще більше. А ти ж матимеш усе одно заплатити банку, з тебе ж ці гроші будуть вимагати! Вони ніби гарантують, що держава виплатить, але наша держава не може виступати гарантом ні в чому», – впевнена жінка.

На квартирному обліку в Україні стоїть понад мільйон сімей, які розраховують на краще житло. Водночас, за даними Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, торік усіма програмами змогли скористатися лише близько 10 тисяч сімей.
  • Зображення 16x9

    Марічка Набока

    У 2004 році закінчила Український гуманітарний ліцей КНУ імені Тараса Шевченка. У 2010-му отримала диплом магістра журналістики Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Маю публікації в газеті «Громадський захисник», журналах «Книжник-review», «Київська Русь» та інших виданнях. Працювала в програмі «Підсумки» на телеканалі «Ера». На Радіо Свобода – з 2007 року. Коло професійних зацікавлень: права людини, українська культура, волонтерський рух.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG