Доступність посилання

ТОП новини

Берлусконі знову буде кандидатом на прем’єра Італії


Рим – В італійській політиці повертаються на передній план вчорашні лідери. Найбільша правоцентристська партія «Народ свободи» оголосила кандидатом на посаду премєр-міністра свого незмінного лідера 75-літнього Сільвіо Берлусконі. На парламентських виборах наступного року цей політик уже вшосте очолить список правоцентристів за останні 19 літ.

Він би й не хотів, але до цього кроку його підштовхнули соціологічні опитування й сотні листів від виборців. Так колишній прем’єр Сільвіо Берлусконі пояснив свій намір знову йти на вибори. Згідно з опитуваннями, партія «Народ свободи» без участі Берлусконі не набере на виборах і 10 відсотків, тоді як під його проводом результат може бути втричі вищий. Цього замало, щоб очолити уряд, але такий відсоток міг би гарантувати Берлусконі й соратникам чільну роль у новому парламенті.

На переконання прибічників екс-прем’єра, Берлусконі, як ніхто інший, здатний об’єднати різних політиків у таборі правоцентристів. А ідея залишити за ним лише звання почесного президента партії не задовольнила б електорат правоцентристів, вважає секретар партії «Народ свободи» Анджеліно Альфано, котрого Берлусконі пророчив своїм наступником.

Аантиберлусконісти не в захваті

Колишній союзник екс-прем’єра, а нині глава нижньої палати парламенту Джанфранко Фіні дає скептичні прогнози щодо кандидатури Берлусконі.

«Думаю, громадяни усвідомили, що минув час дивовижних обіцянок, минув час, коли провину за негаразди покладали на інших, також минув час конфлікту інтересів. Якщо люди це зрозуміли, на що я сподіваюся, то реальним результатом виборів буде не те, чого чекає кандидат Берлусконі», – зазначив Фіні.

Інший опонент, лідер партії «Ліві – екологія – свобода» Нікі Вендола зауважує на падінні рейтингу правоцентристів і відсутності нових облич.

«Очевидно, що правоцентристи переживають серйозну кризу. Вони не можуть придумати нічого кращого, окрім як знову висунути кандидатуру чарівника-популіста. Ми будемо продовжувати боротьбу не так проти Берлусконі, як проти берлусконізму, проти цього культурного феномену, особливо негативного для італійського суспільства», – заявив лівий політик Вендола.

Миттєво відреагували на новину італійські коміки. У мережі з’явилося відео на пісню-пародію із заголовком «Сільвіо, ти повинен повернутися!» Йдеться про стурбованість багатьох італійців, які збідніли через податки чинного уряду Маріо Монті, а тому шкодують за колишнім лідером та закликають його повернутися. Результати опитування, зокрема, серед читачів газети Corriere della Sera свідчать про інше: 86 відсотків вважають, що Берлусконі не слід повертатися на політичну арену.

Виграшна карта Берлусконі – відсутність конкурентів

Новина про повернення Берлусконі, котрий вісім місяців тому пішов у відставку, збіглася із заявою глави нинішнього кабінету Маріо Монті щодо його неучасті у виборах 2013 року. Серед лівоцентристів все ще панує непорозуміння стосовно кандидатури лідера на виборах. Отож, серйозних конкурентів на горизонті не видно.

Політики йдуть на літні канікули, а Берлусконі починає передвиборчу кампанію. 75-літній медіамагнат відмовився навіть від відпустки на сонячній Сардинії і залишається у Мілані, щоб до осені сформувати свіжу команду 40-річних активістів та змінити назву своєї партії. Чи приймуть італійці і цього разу прострочений товар під новою вивіскою?

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG