Доступність посилання

ТОП новини

Представники Заходу обурені рішенням Росії та Китаю щодо Сирії


Віталій Чуркін та Лі Баодун, представники Росії та Китаю в ООН, які голосували проти резолюції щодо Сирії, 19 липня 2012 року
Представники Великої Британії, Франції та США в Раді безпеки ООН заявили, що Рада виявилася не спроможною захистити сирійських громадян.

Така реакція пролунала з приводу рішення Росії та Китаю накласти вето на новий проект резолюції Ради безпеки ООН щодо Сирії, внесений західними країнами, він передбачає розширення санкцій проти уряду сирійського президента Башара Асада.

Постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін заявив, що «розрахунки на виконання Радою безпеки ООН для реалізації планів із нав’язування власних політичних схем суверенним державам, не пройдуть».

Документ, запропонований західними країнами до голосування в Раді безпеки, передбачає введення нових невійськових санкцій проти сирійської влади в разі, якщо не будуть виведені війська і важка армійська техніка з усіх населених пунктів, що зазнають обстрілу.

Президент Сирії Башар Асад привів сьогодні до присяги нового міністра оборони країни Фагда Джасема аль-Фрейджа. Кадри церемонії, показані державним телебаченням, стали першою появою Асада на публіці після вибуху в Дамаску у середу, жертвами якого стали три високопоставлені чиновники, включаючи колишнього главу оборонного відомства і зятя Асада.

Біля будівлі сирійського уряду в Дамаску сьогодні тривали сутички між військовими і силами збройної опозиції. За словами місцевих жителів, армійська артилерія вела обстріл передмість столиці, де йдуть бої, починаючи від неділі.
XS
SM
MD
LG