Доступність посилання

ТОП новини

Генсекретар ООН: влада Сирії явно провалила захист цивільних


Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун заявив у суботу, що влада Сирії «явно провалила» своє завдання захистити цивільне населення, і закликав міжнародну спільноту до дії, щоб зупинити насильство в цій країні.

Влада Сирії має припинити вбивства своїх громадян і використання важких озброєнь проти населення, вкотре заявив він, перебуваючи цього дня в Хорватії.

Пан Ґі Мун також закликав якнайшвидше почати мирний політичний перехід і діалог у Сирії й заявив, що Рада безпеки ООН має подвоїти зусилля, щоб знайти вихід із сирійської кризи.

За словами генсекретаря, він направляє до Сирії свого заступника з миротворчих операцій Ерве Ладсуса, щоб він оцінив становище в цій країні.

У суботу ж у Сирії повідомляли про продовження боїв між силами влади й опозиції в кількох місцях країни.

У п’ятницю Рада безпеки ООН продовжила мандат місії спостерігачів у Сирії за лічені години до того, як збігав його попередній термін. Цього разу мандат продовжений на 30 днів «востаннє», хоча суто теоретично, але мало ймовірно продовжити його й далі.

Попереднього дня, в четвер, Росія разом із Китаєм уже втретє заблокували в Раді безпеки резолюцію щодо Сирії, яка припускала можливість санкцій проти влади авторитарного президента Сирії Башара аль-Асада.
XS
SM
MD
LG