Доступність посилання

ТОП новини

Іран заявляє про арешт осередків убивць ядерників


Гейдар Мослегі, архівне фото
В Ірані в неділю заявили про арешт неуточненої кількості людей, які, як стверджують, були частиною плану вбивства іранських учених-ядерників.

Іранські агентства цитують міністра розвідки Гейдара Мослегі, який заявив, що в країні викрили дві підпільні мережі, що мали на меті вбивати іранських учених і всередині країни, і за кордоном.

Дальших подробиць він не навів.

Раніше в Ірані вже кілька разів заявляли чи про арешт мережі «ізраїльських шпигунів», яка стояла за одним із таких убивств, чи про затримання членів «фінансованої США кібермережі», яка збирала дані про іранських ядерників, але напади на вчених тривали далі.

За останні кілька років в Ірані сталася низка замахів на людей, причетних до іранської ядерної програми, не менш як у чотирьох випадках ядерники внаслідок тих нападів загинули. Ті напади так і не були пояснені. Нинішній голова Організації атомної енергії Ірану Ферейдун Аббасі Давані після поранення в такому нападі наприкінці 2010 року вижив.

Іран відмовляється виконати вимогу міжнародної спільноти припинити свою суперечливу ядерну програму, що, як побоюються, має за приховану мету створення ядерної зброї. Іран заперечує це, але доказів суто мирного характеру цієї програми не надає.
XS
SM
MD
LG