Доступність посилання

ТОП новини

Модель пам'ятника Катерині II «від Затуліна» восени буде у Дніпропетровську – директор музею


Колекція експонатів Дніпропетровського національного історичного музею імені Дмитра Яворницького у вересні поповниться бронзовою скульптурою Катерини ІІ, яка є копією пам’ятника імператриці, загубленого в роки Другої світової війни.

Про це сьогодні повідомила на прес-конференції директор музею Надія Капустіна. За словами директора музею, експонат, вартість якого оцінюється в 30 тисяч гривень, займе місце у залі музею.

Як зазначила Надія Капустіна, музей розшукує пам’ятник Катерині ІІ, зниклий у роки війни, упродовж кількох десятиліть, його доля досі невідома.

За її словами, з ініціативи музею Пушкіна в Москві за документами та фото наразі виготовили модель цього пам’ятника, висотою 60 см, із бронзи.

Гроші на придбання скульптури Дніпропетровському музеєві дав скандально відомий депутат Державної думи Росії Костянтин Затулін.

Патріотично налаштовані сили у Дніпропетровську заявили, що це схоже на хабар, і зажадали від керівництва музею негайно повернути ці кошти, інакше цей «виклик посіє серйозне збурення».

За часів Катерини другої було скасовано гетьманство та ліквідовано Запорозьку Січ. Її правління позначилося подальшою русифікацією України.
XS
SM
MD
LG