Доступність посилання

ТОП новини

Суд над Pussy Riot


Члени групи Pussy Riot в залі суду у Москві, 30 липня 2012 року
Москва У Росії в понеділок почався розгляд по суті справи учасниць панк-групи Pussy Riot. Їх звинувачують у хуліганстві – у зв’язку з так званим панк-молебнем «Богородиця, Путіна прожени» в храмі Христа Спасителя у Москві взимку цього року. Трьом молодим жінкам загрожує до семи років позбавлення волі. Слухання у скандальній справі відбуваються за посилених заходів безпеки.

Учасниці панк-групи Pussy Riot визнають, що їхня акція в храмі Христа Спасителя була «етичною помилкою», але не вважають себе винними, а кримінальне переслідування називають політичним. Вони заявляють, що так званий панк-молебень «Богородиця, Путіна прожени» був цивільним протестом проти політики влади.

Заяви Надії Толоконнікової, Марії Альохіної і Катерини Самуцевич, яких звинувачують у хуліганстві, зачитала в суді адвокат Віолетта Волкова.

«Виступ в Храмі Христа Спасителя не було скоєно з мотивів релігійної ворожнечі та ненависті. Так само, як немає і не було у нас соціальної ненависті до православних віруючих. Ми зовсім не вимовляли в храмі образливих слів на адресу церкви, віруючих і Бога. Наша етична помилка полягала в тому, що ми дозволили привнести в розроблюваний нами жанр несподіваного політичного панк-виступу в Храм».Закритий процес

Процес над активістками Pussy Riot відбувається в тому ж залі Хамовницького суду Москви, де свого часу судили керівників ЮКОСа Михайла Ходорковського і Платона Лебедєва. Як пояснила прес-секретар суду, зал номер сім є найбільшим в Хамовницькому суді і може вмістити всіх журналістів. На самому початку засідання прокурор заявив клопотання про заборону відеотрансляції та фотозйомки при допиті свідків і потерпілих, мотивуючи це тим, що існує реальна небезпека життю та здоров’ю учасників процесу. Як аргумент, прокурор, зокрема, навів інцидент із нападом на суддю Олену Іванову, яка виносила рішення про продовження арешту Pussy Riot.

«Сторона звинувачення заявляє клопотання про заборону відео-, фото- і кінозйомки, он лайн трансляції судового засідання в момент дослідження судом доказів по справі, а саме в момент допиту потерпілих, свідків, оскільки недопитані в судовому засіданні мають можливість спостерігати весь перебіг кримінального процесу», – заявив прокурор.

Адвокати підсудних і самі обвинувачені заявили протест, наголосивши, що якщо суд задовольнить клопотання прокурора, процес стане закритим. Але суддя задовольнила клопотання прокурора, фактично зробивши процес закритим, і відмовила захисникам, які попросили викликати в суд як свідків експертів, а також Московського патріарха Кирила.

Медведєв пропонує не поспішати

Напередодні прем’єр міністр Росії Дмитро Медведєв в інтерв’ю британській газеті The Times зазначив, що за свій демарш у храмі дівчата з Pussy Riot могли б отримати в деяких країнах досить серйозне покарання. Водночас Медведєв закликав не поспішати з висновками.

«Давайте дочекаємося вироку суду і після цього можна буде говорити: було скоєно злочин чи не було скоєно. А справа дійсно резонансна, бо стосується розуміння нами прав і свобод особистості», – зауважив Медведєв.

За словами адвокатів учасниць групи Pussy Riot, у суду немовби є вказівка розглянути цю справу протягом двох-трьох тижнів. З чого випливає, що можна очікувати на вирок вже до кінця літа.

Справа Pussy Riot – реакція в Україні
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG